Dječji tjedan „Ljubav djeci prije svega“
Autor: Ivana Franić Galik, 6. 10. 2015.

Dana 5. listopada 2015.g. točno u podne, na Trgu kralja Tomislava, otvoren je 44. po redu Dječji tjedan. Dječji tjedan i ove godine je otvorila predsjednica Društva „Naša djeca“ gđa Verica Lukačević. Prisutnim mališanima obratio se i gradonačelnik grada Nove Gradiške Željko Bigović. Na svečanosti otvorenja Dječjeg tjedna sudjelovala su djeca dječjeg vrtića sa svojim odgajateljicama i učenici gradskih osnovnih škola sa svojim učiteljicama.
Vedri osmjesi dječjih lica pokazivali su zadovoljstvo i sreću, a simpatični dječji glasići izgovarali su moto: „Ljubav djeci prije svega“.

Mi, odrasli, imali smo priliku čuti mišljenje i želje naših mališana. Poručili su nam da i oni imaju svoja prava: pravo na igru, pravo na ljubav, pravo na slobodno vrijeme, pravo na odabir prijatelja…
Veseli i razigrani mališani, uz pokrete su pjevali svima nam poznatu dječju pjesmu „Kad si sretan“.
Ove godine Zajednica tehničke kulture Grada Nove Gradiške –Zrakoplovni klub modelara i maketara Nova Gradiška organizirali su natjecanje u bacanju zrakoplova. Bilo je to za djecu jedno novo iskustvo. Uživali su u lijepom sunčanom danu i aktivnostima koje su bile namijenjene upravo njima. No, to nije sve. U ovom tjednu djecu očekuju i zanimljiva kreativna radionica izrade vunenih lutaka i edukativna radionica „Kako pravilno fotografirati“.
Dječji tjedan završit će u subotu 10. listopada 2015.g. Humanitarnom utrkom „Za tvoj korak tisuću naših“.
Pružimo djeci iskrenu, nesebičnu i bezuvjetnu ljubav i šaljimo im poruke ohrabrenja jer djeca su naše najveće blago!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica
Foto: Ivana Šokić, učiteljica