« Ožujak 2024 »

Sretno, osmaši
Autor: Natalija Golovrški, 6. 7. 2016.

U petak smo, 1. srpnja 2016. godine, svečano ispratili još jednu generaciju osmaša!

Učenici  sada već bivših osmih razreda za svoje su prijatelje, učitelje i roditelje priredili prigodan i svečan oproštaj. Program, koji je vodila osmašica Mia Arić, započeo je svečanom akademskom himnom Gaudeamus koju su otpjevali uz klavirsku pratnju Sare Straga Šašić.  Sve je nazočne  pozdravila i ravnateljica Škole Vesna Lončar-Cindrić, naglasivši kako je generacija učenika s kojom se opraštamo generacija nadarenih i uspješnih mladih ljudi koji će, stekavši čvrste temelje obrazovanja u našoj školi, sigurno i dalje uspješno kročiti odabranim stazama. U ime učenika osmih razreda od škole su se oprostile Ana Marija Brnčić, Dolores Ivakić, Sara Straga Šašić i Sara Ćepić, a svoje su doživljaje iz školskih klupa učenici osmaši prikazali i zanimljivim igrokazom. Glazbeni užitak pružili su  svima nazočnima duetom harmonika Amalija Tkalčec  i Karlo Bukvić.

Središnji je dio programa bio posvećen najboljim osmašima, onima koji su sve godine osnovnoškolskog obrazovanja završili s odličnim uspjehom. Učiteljsko ih  je vijeće naše škole nagradilo vrijednim knjigama. To su: Marta Kekez, Borna Klobučar i Karlo Bukvić iz 8.a razreda, Borna Bušić iz 8.c razreda te Mia Arić, Andreas Bešlić, Sara i Ana Ćepić i Filip Wirth iz 8.d razreda. Nagrade im je, ispred Učiteljskog vijeća, uručila ravnateljica Škole.

Simboličnim su poklonima učenici zahvalili ravnateljici Vesni Lončar-Cindrić, ravnatelju u mirovini Mirku Golovrškom, pedagoginji Slavici Ordanić-Janošević i defektologinji Zdenki Španić-Kekez, a velikim pljeskom i svim učiteljima koji su bili dio njihovog  dosadašnjeg školovanja.

Program je završio zajedničkom pjesmom  uz pratnju Borne Klobučara i Matea Poletta kojoj su se pridružili i učitelji i roditelji.

Svečana se  podjela svjedodžbi  i druženje razrednika s učenicima i roditeljima nastavila u učionicama.

Razrednici osmih razreda Saša Keser, Helena Barišić, Snježana Odobašić  i Natalija Golovrški zahvaljuju svim kolegama učiteljima na suradnji tijekom svih ovih godina, a posebno knjižničaru Vedranu Šperandi te učiteljima Draganu Starivlahu i Ivici Đikiću na pomoći oko realizacije svečane priredbe.

Dragi naši osmaši, želimo vam puno sreće i uspjeha na svim stazama kojima vas život bude odveo! Neka vam u daljnjem školovanju  misao vodilja bude i rečenica Nelsona Mandele „Obrazovanje je najjače oružje koje možete koristiti kako biste promijenili svijet.“

Tekst: Natalija Golovrški, prof.

Fotografije: Vedran Šperanda, mag.knjižničarstva