Pobjednici projekta „Čitanje je cool“ u 4.a razredu
Autor: Irena Barić, 23. 12. 2016.

U periodu od 12. do 21.prosinca u 4.a razredu realiziran je projekt pod nazivom „ Čitanje je cool ! „. Cilj projekta je bio popularizacija čitanja kao jednog od načina korištenja slobodnog vremena.

Svi učenici u prvom krugu projekta trebali su odabrati jedan književni tekst iz Čitanke i interpretirati ga pred razredom. U polufinale , prema pojedinačnim ocjenama učenika, došlo je deset interpretatora. Polufinalisti su ovaj puta trebali za čitanje pripremiti epski književni tekst koji nije  iz Čitanke. Svih deset učenika marljivo su vježbali čitanje i pripremili za interpretaciju zanimljive priče za djecu.

U srijedu, 21.prosinca imali smo  završni krug natjecanja, tj,finalno čitanje u koje su prema mišljenju učenika, razrednice, knjižničara i pedagoginje zasluženo ušla četiri učenika: Katja Arbutina, Niko Babić, Patricija Piškulić i Tea Vukelić. Nakon odlične interpretacije, najveći broj bodova dobila je učenica Tea Vukelić, koja je pobjednica u interpretaciji književnog djela. Finalisti su za nagradu dobili romane za djecu, a pobjednica i priznanje.

Čestitke finalistima, ali i svim učenicima 4.a razreda koji su uložili trud u ovaj projekt, te potrošili svoje slobodno vrijeme čitajući ! Nadam se da će za vrijeme zimskih praznika svi oni naći vrijeme za čitanje i otkriti kako knjiga može biti dobar prijatelj !

Učenici 4.a razreda s razrednicom Irenom Barić zahvaljuju pedagoginji Slavici Janošević Ordanić i knjižničaru Vedranu Šperandi na sudjelovanju u projektu !

Tekst: Irena Barić, učiteljica