Poludnevni izlet učenika i učitelja
Autor: Sanela Jurić, 14. 4. 2017.

Danas, 12.4. učenici razredne i predmetne nastave u pratnji svojih učitelja realizirali su u dopodnevnim satima svoj poludnevni izlet.

Učenici razredne nastave sa svojim su učiteljima krenuli ispred škole u 9 sati u šetnju gradom (Benkovićeva ulica, Ljubibratićeva, Frankopanska – Šetnica,  HAK, Korzo, Benkovićeva ulica -Škola). Pritom su posjetili i Gradski muzej gdje su razgledali izložbu pisanica te iz prve ruke doznali o tradicionalnim običajima našega kraja i tradicionalnom ukrašavanju pisanica. Dolaskom pred školu na školskom su se igralištu dodatno opustili igrajući razne sportske igre. Oko podneva učenici su se uputili svojim kućama.
Učenici predmetne nastave i njihovi učitelji krenuli su ispred škole u 8.35. Iskoristili su ugodno proljetno vrijeme i pješice se uputili u Ljupinu. Nakon sat vremena pješačenja stigli su do ljupinskog igrališta koje je bilo njihovo konkretno odredište. Dva sata učenici su proveli igrajući razne sportske igre (nogomet između smjena, košarka, potezanje užeta, badminton, igre s loptom). Ostatak slobodnog vremena proveli su pričajući i odmarajući se u hladovini prekrasne prirode.
Oko podneva krenuli su laganim hodom prema Novoj Gradiški pozdravivši se pritom sa svojim prijateljima, učenicima iz Ljupine, koji su se odmah uputili (sami ili u pratnji roditelja) svojim kućama. Cijelim putem učenici su imali policijsku pratnju koja se pobrinula za sigurnost u prometu.
Pohvale učenicima za odgovoran boravak u prirodi i uljudno ponašanje tijekom puta.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.