« Ožujak 2024 »

Održana prva Smotra dječjeg stvaralaštva u našem gradu
Autor: Natalija Golovrški, 12. 5. 2017.

U organizaciji Grada Nova Gradiška i gradskih osnovnih i srednjih škola  11. svibnja 2017. godine u kazališnoj dvorani Doma kulture održana je 1. Smotra dječjeg stvaralaštva.

Pozivu Grada rado se odazvala i naša škola kako bi predstavila najuspješnije učenike u glazbenom, dramskom i literarnom stvaralaštvu.

Ispred Glazbenog odjela naše škole nastupili su: pjevački zbor pod dirigentskom palicom prof. Helene Heller sa skladbama Ave Corpus W.A. Mozarta i Falen Isus F. Lučića s kojima su na Međunarodnom natjecanju Vallis Aurea Cantat u Požegi osvojili srebrnu nagradu; Luka Prpić i Borna Franić na trubi (druga nagrada na Međunarodnom natjecanju Woodwind and Brass u Varaždinu, mentor Matija Šeremet) te Leon Turkalj na harmonici (prva nagrada na Međunarodnom festivalu harmonike „Bela pl.Panty“ u Slavonskom Brodu, mentor Jelena Kojić).

Svoje su na smotrama nagrađene literarne radove pročitali Andrija Magić (Prijatelj s neta ili onaj koji šeta, mentor Irena Rakonić), Anja Lasović ( Šuma, mentor Irena Ruškan) i Katja Arbutina (Slušam, mentor: Ivana Franić Galik), a poeziju su kazivale Tea Lagundžija (Zvonimir Golob: Kako se piše pjesma o domovini, mentor Natalija Golovški) i najmlađa sudionica Smotre Korina Ljubičić (J. Čunčić-Bandov: E, baš hoću, mentor Ivana Franić-Galik).

Veseli školski igrokaz Vodič kroz školu izvela je dramska skupina (mentorica Željka Trlin) u sastavu: Hrvoje Galetić, Dora Katarina, Lorna Degiacinto, Ema Lasović, Andrea Lukač, Lana Poturica, Dalia Prstačić i Magdalena Tworek.

U malom likovnom salonu Pučkog otvorenog učilišta Matija Antun Relković postavljena je izložba učeničkih likovnih radova.

Na kraju bogatog programa Gradonačelnik Grada Nove Gradiške gospodin Vinko Grgić ispred Grada je školama sudionicama dodijelio zahvalnice.

Nadamo se kako će ova Smotra dječjeg stvaralaštva zaživjeti u našem gradu, gradu prijatelju djece, jer svi oni koji su večer 11. svibnja proveli u dvorani Doma kulture kućama su otišli oduševljeni kreativnošću i nadarenošću mladih naraštaja na kojima svijet i ovaj grad ostaje.

Tekst:Natalija Golovrški

Fotografije: Emanuela Ljubičić