Obilježili Svjetski dan štednje
Autor: Ivana Franić Galik, 2. 11. 2017.

U Milanu je davne 1924.g. osnovan Međunarodni institut za štednju. Istodobno je uveden i Svjetski dan štednje koji se obilježava svake godine 31. listopada. Kako bi obilježili Svjetski dan štednje učenici drugih razreda sa svojim učiteljicama Biljanom Milobara, Ivanom Marković i Ivanom Franić Galik posjetili su Poslovnicu Privredne banke Zagreb u Novoj Gradiški, u utorak, 31.10.2017.g.

U banci nas je dočekala i srdačno ugostila voditeljica poslovnice gospođa Jasenka Maljković. Voditeljica je učenike upoznala sa dječjom štednjom koja se zove“ Lav Štedislav“ i namijenjena je djeci do 13. – te godine starosti. Upoznali smo i valute ostalih država, vidjeli smo kako se broji novac te kako se pod lampom utvrđuje je li novac pravi. Posjetili smo i osobnog bankara koji nas je upoznao s poslovima koje on obavlja.

Djeca su znatiželjna pa su voditeljici postavljali pitanja: Što je to trezor? Koje usluge pruža banka? Kako se postaje bankar? Što je to PIN? Što se u banci čuva? Zašto ljudi štede novac? Koliko zaposlenika ima banka?

Na sva dječja pitanja voditeljica je sa velikim strpljenjem rado odgovorila.

Na kraju ovog posjeta djeca su počašćena čokoladicama, a za uspomenu su dobili spinere i platnene vrećice s logom Lava Štedislava, bojice, olovke i ravnala.

Veliko hvala gospođi Jasenki Maljković i svim djelatnicima Poslovnice Privredne banke Zagreb u Novoj Gradiški na zanimljivoj i poučnoj edukaciji o banci i štednji te na srdačnom dočeku!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Biljana Milobara, učiteljica i Ivana Franić Galik, učiteljica