Sudjelovali smo na manifestaciji Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Starom Petrovom Selu
Autor: Sanela Jurić, 5. 11. 2017.

Naša škola pridružila se manifestaciji Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održanoj u Hrvatskom pučkom domu u Starom Petrovom Selu  28.10.2017. Manifestaciju dobrotvornog karaktera organiziralo je Društvo „Naša djeca“ Staro Petrovo Selo  uz potporu općine te brojnih donatora i sponzora.

Na svojim lijepo uređenim štandovima učenici su uz vodstvo svojih nastavnica prikazali krušne proizvode i svo bogatstvo koje nam priroda može podariti.  Nastupili su učenici osnovnih škola iz Bebrine, Okučana, Batrine, Starog Petrovog Sela, učenici OŠ Mato Lovrak iz Nove Gradiške...Našu školu predstavili su učenici 5.a i 5.c razreda: Borna i Marko Bošnjak, Leon Vidić, Katja Arbutina, Tomislav Tančak, Ema Jelančić, Nastja Lovrić, Barbara Pastulović i Ena Šokić (5.d).  Naši učenici išli su u pratnji učiteljica Andrijane Petrović, Darije Mikić i Ivane Šokić, a za svoj izlagački štand nagrađeni su manjim peharom i Zahvalnicom za sudjelovanje. Službeno otvorenje programa bilo je u 19:00 kada je u Domu  upriličen i bogat kulturno-umjetnički program u kojemu su sudjelovali KUD-ovi iz Gundinaca, Brodskog Stupnika, Batrine, Pjevačka skupina “Drumarice” iz Brodskog Stupnika, a u sastavu odrasli i djeca nastupila su i kulturno-umjetnička društva iz Gornjih Bogićevaca, Okučana, te dječje sekcije Društava iz Godinjaka, Starog Slatnika. Naši petaši Marko i Borna Bošnjak te Leon Vidić pod vodstvom vjeroučiteljice Andrijane Petrović nastupili su sa zanimljivim igrokazom „Stablo ima srce“.

Čestitke našim učenicima i njihovim voditeljicama, roditeljima učenika i učiteljicama koje su ispekle kolače i ostale pekarske proizvode te tako pokazali humanost i otvorenost i svesrdno podržali ovu hvalevrijednu manifestaciju.

Za web pripremile:  Nastja Lovrić, Barbara Pastulović i  Ema Jelančić, 5.c

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Ivana Šokić, učiteljica