« Ožujak 2024 »

Učenici trećih razreda na terenskoj nastavi u središtu županije – Slavonskom Brodu
Autor: Ivana Franić Galik, 7. 12. 2017.

Učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama Katarinom Šen, Danielom Ivanović, Đurđom Trupinić i Bojanom Kvakić , u utorak, 28.11.2017.g. u sklopu nastave Prirode i društva realizirali su terensku nastavu u Slavonskom Brodu, središtu naše županije. Učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama Katarinom Šen, Danielom Ivanović, Đurđom Trupinić i Bojanom Kvakić , u utorak, 28.11.2017.g. u sklopu nastave Prirode i društva realizirali su terensku nastavu u Slavonskom Brodu, središtu naše županije.

Terenska nastava započela je ugodnom vožnjom vlakom iz kojega su imali priliku vidjeti prirodne slavonske ljepote. Uživajući u vožnji vlakom i druženju ubrzo su stigli do odredišta. Po dolasku u Slavonski Brod uputili su se prema Upravi Brodsko – posavske županije. Tamo ih je dočekao Župan Brodsko – posavske županije gospodin Danijel Marušić i Pročelnica odjela za obrazovanje, šport i kulturu gospođa Anica Vukašinović. Župan je učenicima predstavio našu županiju te prezentirao rad i funkcioniranje lokalne i regionalne samouprave. Učenici su imali priliku postavljati Županu različita pitanja. Župan im je objasnio na koji način se postaje Županom te koje sve poslove obavljaju Župan i njegovi zamjenici. Posjet je završio ugodnim druženjem uz sok i čokoladice. Nakon toga prošetali su središtem županije i obalom rijeke Save.

Bilo je to jedno novo, lijepo i poučno iskustvo za naše učenike!

Hvala Županu gospodinu Danijelu Marušiću i gospođi Anici Vukašinović na srdačnom dočeku i ugodnom druženju!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva