Održan sastanak Dječjeg gradskog vijeća
Autor: Sanela Jurić, Rebeka AKMAČIĆ, 8. 12. 2017.

U četvrtak 7.12. 2017. u Gradskoj vijećnici održano je Dječje gradsko vijeće s početkom u 11 sati. Sastanku su nazočili učenici OŠ Ljudevita Gaja) i OŠ Mato Lovrak, članovi Dječjeg foruma i Dječjeg gradskog vijeća s voditeljicom Vericom Lukačević, i gradonačelnik Vinko Grgić s gradskim čelnicima.

Prije samog vijećanja organiziran je mali dar za osnovnoškolce kao i za sve gradske mališane – spuštanje Djeda Mraza sa zgrade općine te podjela bombona najmlađima.
Nakon uvodnih riječi gradonačelnika Vinka Grgića i predsjednice Društva „Naša djeca“ i voditeljice Dječjeg gradskog vijeća Verice Lukačević, učenici su iznosili svoje želje, davali pohvale za već ostvarene projekte (otvorenje novih dječjih igrališta, uređenje parka,  izgradnja ŠRC „Ivo Petranović“), ali i sugestije za daljnji još kvalitetniji život najmlađih u gradu.  Naime, djeca su poželjela bolju rasvjetu u nekim dijelovima grada, uređenje ulica, nova sjedala u kinu, uvođenje ormarića u škole... Potom su mladi vijećnici kroz prezentaciju prikazali gradskim vijećnicima svoj prošlogodišnji rad te iznijeli govor kojim su se predstavili i u Hrvatskom saboru.  Vijećanje je završeno prikazivanjem i čitanjem literarnih i likovnih radova koja su djeca priredila uz Dan grada.  Za svoja zrela razmišljanja i uložen trud bili su pohvaljeni od gradskih vijećnika, a sastanak je nastavljen (uz grickalice i sokove) u opuštenom zajedničkom druženju.

Tekst: Sanela Jurić, prof.,  Rebeka Akmačić, 7.c

Foto: Rebeka Akmačić; radiong.hr