« Ožujak 2024 »

Mjuzikl “Đak veseljak i prometni znakovi“
Autor: Ivana Franić Galik, 11. 12. 2017.

U petak, 8.12.2017.g. u sportskoj dvorani naše škole za učenike prvih razreda izveden je edukativni mjuzikl pod nazivom „Đak veseljak i prometni znakovi“. Cilj je kroz edukaciju i ponavljanje smanjiti mogućnost stradavanja djece u prometu. Cijeli program napravljen je kao interakcija između djece i glumaca. Djeca kroz igru  slušajući i pjevajući pjesme koje su u predstavi nauče sve  o prometnim znakovima.

Naši učenici imali su priliku upoznati četvero mladih veseljaka koji pjesmom, plesom i igrom na putu od kuće do škole poučavaju djecu o važnim prometnim znakovima. Glazba se izvodi uživo na klaviru, violini i udaraljkama kako bi se djeca tijekom predstave mogla upoznati i s instrumentima koje sve rjeđe imaju priliku vidjeti i čuti uživo. Predstava je sretan spoj svladavanja važnih spoznaja o prometu, kako se u njemu vladati te upoznavanje najvažnijih prometnih znakova i osmišljenog umjetničkog sadržaja. U sadržaju isprepliću se riječ, glazba i pokret, ispunjavajući i angažirajući gledatelja da bez moguće zasićenosti porukama i sam sudjeluje u njoj.

Naši mališani uživali su slušajući i gledajući ovaj prekrasni i edukativni mjuzikl.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Vedran Šperanda, mag.knjižničarstva