Putovanje u Klagenfurt
Autor: Sanela Jurić, 16. 4. 2019.

Učenici 6.- 8. razreda naše škole (njih 67) koji pohađaju izborni predmet njemački jezik u pratnji nastavnice njemačkog jezika Dijane Rados i još osam nastavnika škole u subotu, 13. travnja bili su u jednodnevnom posjetu Klagenfurtu, glavnom gradu austrijske pokrajine Koruška.

Iako je put bio dug (i krenuli su u ranim jutarnjim satima), naoružali su se strpljenjem i prepustili se najprije čarima Minimundusa, parka s preko 150 minijaturnih građevina iz cijeloga svijeta koji se nalazi na jezeru Wörthersee (Vrbskom jezeru) gdje su iz ptičje perspektive mogli promatrati najljepše građevine: Vatikan, Abu Simbel, Kip slobode, Kineski zid, ali i crkvu Sv. Marka sa zagrebačkog Gornjeg grada. Potom je uslijedio posjet „austrijskom moru“ Woerthersee, najtoplijem od svih alpskih ledenjačkih jezera. Priliku za okrjepu i odmor iskoristili su otišavši na zajednički ručak u Mc Donald's. Obilazili su potom staru gradsku jezgru, Alter Platz, fontanu Lindworm s prikazom zmaja (simbola grada) spomenik „Kameni ribar“, a preostalo su vrijeme iskoristili za kupnju nezaobilaznih suvenira. Vratili su se s lijepim dojmovima, kažu, svima je ovo bilo jedno ugodno iskustvo, ali i prilika da se vidi i nauči puno toga novoga!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Dijana Rados, magistra edukacije njemačkog jezika i pedagogije