« Ožujak 2024 »

Na 3. Smotri stvaralaštva djece i mladih nagrađeni i naši učenici i nastavnici
Autor: Natalija Golovrški, 5. 6. 2019.

U Domu kulture je 3. lipnja 2019. godine održana 3. Smotra stvaralaštva djece i mladih. Prilika je to da se novogradiškoj publici predstave mladi nadareni glumci i glazbenici iz svih gradskih osnovnih i srednjih škola. Našu su školu predstavili: Korina Ljubičić s monologom Hoću sladoled i gotovo! Sanje Pilić (mentor Ivana Franić-Galik), Hrvoje Galetić s recitacijom Djevojčica i ja Dragutina Tadijanovića (mentor Natalija Golovrški), zbor Glazbenog odjela pod dirigentskom palicom nastavnice Helene Heller te članovi Dječjeg foruma (Jelena, Dalia, Božica, Ema, Lovro, Juraj, Fran, Andrej i Petar) s predstavom Prijateljstvo koju su na dramskim radionicama pripremili s dramskom i plesnom pedagoginjom Nikicom Viličić u sklopu projekta Vatromet kulture. U predvorju Doma kulture otvorena je i izložba likovnih radova nastalih u sklopu likovnih radionica u kojima su sudjelovali učenici 1. c razreda s učiteljicom Vericom Lukačević, članovi Dječjeg foruma, a tijekom kojih su uz pomoć akademskog slikara Tomislava Šilipetra naši mali slikari ovladali različitim likovnim tehnikama. Izložba i dramske radionice ostvarene su uz potporu Ministarstva kulture RH i Grada Nova Gradiška kao dio Smotre stvaralaštva djece i mladih 2019.

Grad Nova Gradiška već drugu godinu za redom tom prigodom novčanim nagradama nagrađuje najuspješnije sudionike državnih natjecanja i njihove mentore i na taj im način odaje priznanje za uspješno predstavljanje grada. Nagrade su uručili gradonačelnik Nove Gradiške Vinko Grgić, zamjenica gradonačelnika Ivana Trupina te predstavnik odjela za društvene djelatnosti Marko Ćosić.

Uz ostale uspješne učenike gradskih osnovnih i srednjih škola nagrade su dobili i naši učenici:

• Mihael Božić, Domagoj Ivanišević, Edi Conjar, Nastja Lovrić  i mentorica vjeroučiteljica Andrijana Petrović (1. mjesto na Državnom natjecanju iz vjeronauka)
  • Leon Pecarić i mentorica Tihana Dumenčić (2. mjesto na Državnom natjecanju iz informatike)
  • Hrvoje Galetić i mentorica Natalija Golovrški (državni Lidrano)
  • Borna Franić i mentor Matija Šeremet (1. mjesto na Međunarodnom natjecanju puhača)
  • Lucija Prpić i mentorica Ivana Dročić (2. mjesto na Međunarodnom natjecanju puhača)
  • Karlo Tkalčec i mentorica Jelena Barić (2. mjesto na natjecanju harmonikaša)
  • pjevački zbor Glazbenog odjela i mentorica Helena Heller (2. mjesto na međunarodnom natjecanju zborova)

Ravnateljica Škole Vesna Lončar- Cindrić primila je Zahvalnicu Grada za ostvarenu uspješnu suradnju i podršku Smotri stvaralaštva djece i mladih.

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije: Natalija Golovrški, Vesna Lončar-Cindrić