« Ožujak 2024 »

Učenici 2.a razreda posjetili Kuglanu Exit
Autor: Irena Barić, 12. 6. 2019.

U petak 7.06.učenici 2.a razreda s razrednicom Irenom Barić posjetili su Kuglanu Exit. Posjetom kuglani završen je razredni projekt „Zanimanja ljudi „ koji su učenici provodili tijekom godine. U Kuglani su upoznali zanimanje konobar, ali i naučili kako se treba ponašati u javnom prostoru.

Posjet Kuglani bio je i prilika da se učenici upoznaju sa zanimljivim sportom kuglanjem. U zadnjim danima nastave podsjećamo učenike kako treba pravilno iskoristiti slobodno vrijeme, a njega će imati  napretek za vrijeme ljetnih praznika. Tako upućujemo učenike na bavljenje različitim sportskim aktivnostima kojima se mogu baviti. U svakom slučaju poželjno je što više kretanja; vožnje biciklom, šetnje, vožnje na rolama ili igranje različitih sportskih igara. Jedna od aktivnosti u ovim vrućim danima svakako može biti i kuglanje. Tehnike bacanja kugle pokazao nam je domaćin Viktorio Brdar, a učenici su se najprije samo okušali u bacanju , a nakon toga se i ekipno natjecali. Pravi strpljivi učitelj kuglanja bio je i učenik 2.a razreda Toni Brdar , koji već ima uspjehe u ovom sportu. Njegove su zasluge i da je razrednica bacila svoje prve kugle u životu.

Hvala srdačnim domaćinima Manueli i Viktoriu Brdar koji su nas ugostili i počastili !

Tekst i foto: Irena Barić, učiteljica