Započeo je Dječji tjedan
Autor: Ivana Franić Galik, 10. 10. 2019.

U ponedjeljak, 7. listopada 2019.g., točno u 12:00 h na glavnom gradskom trgu otvoren je još jedan  „Dječji tjedan“. Ova manifestacija svečano se obilježava u našem gradu dugi niz godina u organizaciji Društva „Naša djeca“ Nova Gradiška i Grada Nova Gradiška. Glavni cilj „Dječjeg tjedna“ je usmjeriti pozornost javnosti prema položaju, pravima i potrebama djece u društvu. Učenici razredne nastave gradskih osnovnih škola i polaznici Dječjeg vrtića „Maslačak“ i „Radost“ javno su nastupili na gradskoj pozornici uputivši svoje poruke odraslima. Saznali smo iz poruka kako se naši mališani žele više igrati i družiti s odraslima. Izrazili su želju da se u gradu otvori Aqua park i Mc Donald's.

Ispred Društva „Naša djeca“, mališane je, pozdravila predsjednica, učiteljica Verica Lukačević i poručila neka uživaju u najljepšem tjednu u godini – Dječjem tjednu. Mališane je pozdravila i voditeljica gradskog Odsjeka za društvene djelatnosti Mihaela Đeraj. Nakon toga djeca su pjevala i plesala uz glazbu poznatih dječjih pjesama. Ove godine Zajednica tehničke kulture Grada Nova Gradiška –Zrakoplovni klub modelara i maketara Nova Gradiška organizirali su natjecanje u bacanju zrakoplova. Na kraju, djeca su se zasladila slatkišima koje su im priredili predstavnici Grada.

No, to nije sve. U ovom najljepšem tjednu, djecu očekuje niz zanimljivih aktivnosti: besplatna projekcija crtanog filma, susret djece Dječjeg foruma i Dječjeg gradskog vijeća s gradonačelnikom i predstavnicima Grada, dvije Bajkaonice, likovno – ekološka radionica „I ja razvrstavam“ te Humanitarna utrka „Za tvoj korak tisuću naših“. Humanitarna utrka je u subotu, 12.10.2019.g. s početkom u 11:00 h. Pozivamo sve građane i djecu neka dođu na humanitarnu utrku i svojim „korakom“ pomognu bolesnom dječaku!

Na kraju poruka svima: „Pružite djeci iskrenu, nesebičnu i bezuvjetnu ljubav i šaljite im poruke ohrabrenja jer djeca su naše najveće blago!“

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Ivana Šokić, učiteljica