« Ožujak 2024 »

Nove sadnice u ljupinskom školskom parku
Autor: Irma Arbutina Đikić, 26. 10. 2019.

U petak, 25. listopada 2019. godine u ljupinskom školskom parku zasađeno je pet novih sadnica (2 omorike, 2 srebrne jele i 1 oskoruša) zahvaljujući građanskoj inicijativi  #zasadidrvonebudipanj, a u sklopu Dana kolektivne sadnje drveća.

Istoimena hvale vrijedna akcija sadnje stabala odvija se diljem Republike Hrvatske tijekom tri dana, od 25. do 27. listopada,  s ciljem poticanja građana, udruga, tvrtki i ustanova na sadnju  što većeg broja drveća čime se pridonosi poboljšanju kvalitete vlastite životne sredine te borbi protiv klimatskih promjena.

Budući da su maleni Ljupinci  uistinu ekološki osviješteni, što su dokazali i dosadašnjim uspješnim sudjelovanjem u akcijama skupljanja starog papira Zeleni korak, rado su se pridružili i spomenutoj inicijativi, koju je podržao i Grad Nova Gradiška. Zajedničkim snagama, u nazočnosti zamjenice gradonačelnika, gospođice Ivane Trupina i gosp. Marka Ćosića, ravnateljice, gospođe Vesne Lončar-Cindrić, svojih učitelja i pomoćnog osoblja,  zasadili su nova stabla i time uljepšali školski park-njihovo omiljeno okupljalište.

No, priča o sadnji drveća u Ljupini tu ne prestaje! Već danas, 26. listopada,učenici će svojom nazočnošću uveličati i podržati akciju i na lokaciji Športsko-rekreacijskog centra Ljupina  gdje će također biti zasađeno pet stabala zahvaljujući gradskom koordinacijskom timu inicijative (gospođica Ivana Trupina, gosp. Marijan Radić, gosp. Marko Ćosić, gosp. Ivica Del-Vechio i gosp. Dubravko Arić), Mjesnom odboru Ljupina te volonterima DVD-a Ljupina i NK „Slaven“ Ljupina .

Ljupina će tako biti bogatija za 10 novih stabala zasađenih na dvije lokacije, dokazujući time kako njeni mještani, a posebice oni najmlađi, nisu panjevi!

Tekst: učiteljica Irma Arbutina Đikić