Dan izumitelja
Autor: Ivana Franić Galik, 16. 11. 2020.

Dan izumitelja obilježava se svake godine 9. studenoga, na dan rođenja filmske glumice i izumiteljice Hedy Lamarr. Na taj dan prisjećamo se naših najvećih izumitelja koji su svojim znanjem, trudom i radom promijenili naš život. Cilj obilježavanja Dana izumitelja je učenicima ukazati na to što znači biti inovativan i čime ustrajan trud i rad može rezultirati.

Već nekoliko godina naši učenici zajedno sa svojom nastavnicom tehničke kulture Snježanom Odobašić, obilježavali su Dan izumitelja tako da su predstavljali svoje izume obilazeći razredne odjele obiju smjena.

Ove godine, obilježili su Dan izumitelja na malo drugačiji način. Pod mentorstvom nastavnice Snježane Odobašić učenici su izradili plakate o Nikoli Tesli, o tehničkim tvorevinama, robotima i hladnjacima. Svoje plakate izložili su u holu naše škole.

Na satu likovne kulture učenici 8. -ih razreda svojim likovnim radovima prikazali su kako su izgledali izumi nekada, a kako ti isti izumi izgledaju danas. Ideja je to učiteljice Nikoline Dautović, a likovne radove na pano postavila je naša pedagoginja Slavica Ordanić – Janošević.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica
Fotografije: Slavica Ordanić – Janošević, pedagoginja i Ivana Franić Galik, učiteljica