Volim Slavoniju čitanjem
Autor: Vesna Lončar-Cindrić, 2. 4. 2021.

Učenici 4.a razreda u veljači i ožujku realizirali su projekt pod nazivom „Volim Slavoniju čitanjem“. Učenici su imali zadatak pripremiti djelo po svom izboru koje će pročitati pred razredom. Djelo je trebalo biti napisano zavičajnim jezikom. Ove godine učenici su iz hrvatskog jezika učili razliku između književnog i zavičajnog jezika.

U finale razrednog čitanja plasirali su se Ester Lazarić, Nika Trobić i Patrik Milak. Teško je bilo odabrati naj čitača, pa smo u pomoć pozvali knjižničara. Tajnim glasovanjem knjižničar i razrednica Irena Barić  odlučili su da je jasno, izražajno i s najviše emocija svoju pjesmicu pročitao Patrik Milak. Patrik je osvojio 1.mjesto čitanjem teksta „Prva rič što sam je čuo“ Vanje Radauša.

Čestitke Patriku koji je za svoje čitalačke sposobnosti primio Pohvalnicu, a sve učenike pozivamo, ne samo u ovoj „Godini čitanja“ nego i inače da svakoga dana nešto pročitaju jer čitanjem bogatimo rječnik , saznajemo o dalekim kulturama, neobičnim prirodnim fenomenima, čudesnim avanturama, učimo o drugim ljudima, ...
A 4.a poslije praznika ide u novu avanturu čitanja !

Tekst i foto: Irena Barić, učiteljica