« Ožujak 2024 »

PROJEKT: Moj put odrastanja u vjeri - prvi susret
Autor: Andrijana Petrović, 29. 11. 2021.

U sklopu vjeronaučne nastave, u svrhu ostvarivanja ishoda kurikuluma, učenici 7. b razreda naše škole i učenici 7.b razreda Osnovne škole Eugena Kvaternika iz Velike Gorice, pod vodstvom vjeroučiteljica Nataše Čurić i Andrijane Petrović, započeli su zajednički projekt ,,Moj put odrastanja u vjeri''.

Cilj projekta je čuvati i razvijati vlastiti vjerski i kulturni identitet te potaknuti na svjedočenje vjere u osobnom i društvenom životu.  Učenici će u svjetlu vjere otkrivati vlastito dostojanstvo, vrijednost i ulogu, te će uočavati na koji sve način kršćanska slika čovjeka utječe na vrednote suvremenog svijeta. Kroz razne projektne zadatke kroz godinu učenici će razvijati osobne potencijale. Zasigurno će sve ovo obogatiti njihovo životno iskustvo i pomoći im izgraditi pozitivnu sliku o sebi.

Prvi naš susret je organiziran putem platforme Teams.  Tom prilikom učenici su se pojedinačno predstavili, istaknuvši svoje omiljene slobodne aktivnosti pomoću prezentacije koju su samostalno osmislili i izradili. Mogli smo tako upoznati tko se bavi plesom, tko pjevanjem, tko su razredni šminkeri a tko sportaši.
Osim predstavljanja razreda, učenici su predstavili i znamenitosti i bitna obilježja svoga grada te zanimljivosti kraja u kojem žive. Posebno su istaknuli povijest škole koju pohađaju.

Nakon međusobnog predstavljanja i upoznavanja učenici su rješavali anketu kojom smo željeli ispitati koje mjesto vjera trenutno ima u njihovom životu i tko je najviše utjecao na njihovu formaciju na tom području. Dubljoj analizi rezultata ankete pristupit ćemo na našem idućem susretu.

Ovakvim načinom suradničkog istraživanja i učenja želimo jedni kod drugih potaknuti izgradnju ljudske i kršćanske zrelosti. Učenici su provedbi projekta pristupili s velikim interesom i entuzijazmom pa vjerujemo da će naš zajednički rad svakako rezultirati stvaranjem novih iskustava i prijateljstava. Ovaj inovativan oblik učenja i poučavanja učenike i vjeroučiteljice će zasigurno međusobno obogatiti i donijeti im obilne plodove rada.