« Ožujak 2024 »

Dan škole: Priredba i dodjela priznanja najuspješnijima
Autor: Sanela Jurić, 17. 6. 2022.

Središnja svečanost obilježavanja Dana škole održana je u holu škole 17.6. s početkom u 11,00, a bila je popraćena kulturno sportsko-zabavnim aktivnostima. Ove godine priredbu je vodilo nekoliko učenika 7. i 8. razreda: Petar Orešković iz 7.a,  Adriana Bešlić, Tia Keller, Lorena Dukić, Tomo Kotarski iz 7.b, te Andrea Gubić i Leon Turkalj iz 8.b. razreda. Voditelji su najavili prisutnima kako će se tijekom programa prisjetiti bitnih događaja i aktivnosti u koje smo se kao škola uključili kao i velikih uspjeha koje su naši učenici u ovoj školskoj godini postigli.

U prvoj točki nastupio je pravi Školski bend (s pjesmom Mije Dimšić „Sunce, oblak, vjetar“) koji od prošle godine djeluje u školi pod vodstvom učitelja Dragana Starivlaha i Ivice Đikića. Tijekom priredbe Školski bend izveo je još dvije skladbe: “Kad mi dođeš ti“ Olivera Dragojevića i „Stojim na kantunu“ Nene Belana.
Voditelj Tomo Kotarski podsjetio nas je da su ovu školsku godinu obilježile priredbe, susreti, natjecanja te projekti koji su održani u skladu s epidemiološkim mjerama, a o kojima smo pravodobno izvještavali na našoj školskoj web stranici. No, podsjetio nas je i na neke sitnice koje su također bile dio školske svakodnevice – izostanak školskog zvona koje je za vrijeme pandemije bilo ukinuto jer je nastava bila drugačije koncipirana te uvođenje mjere „mobiteli u kutije“ na početku nastavnog dana u svrhu što učinkovitijeg praćenja  i usvajanja nastavnog gradiva te pojava  modnog trenda u učionicama - popularne šlape, natikače ili „borolete“ koje su zamijenile klasične papuče i obične tenisice. O razlikama između sela i grada na humorističan način ispričale su nam učenice  Ella Conjar (7.c) i Korina Ljubičić (6.d) u istoimenom igrokazu koje je s njima uvježbala vjeroučiteljica Andrijana Petrović. Voditeljica Adriana Bešlić u kratkom intervjuu s članovima Glazbenog odjela, od kojih su neki i članovi Školskog benda, približila je prisutnima svijet glazbe te kroz intervju s učenicima utvrdila kako naša škola ima bogatu glazbenu tradiciju. O mukama po matematici ispričala nam je učenica 4.r. Petra Žeruk u monologu „Janica i matematika“ pod vodstvom mentorice učiteljice Željke Trlin s kojim je nastupila i na Županijskoj smotri LiDraNo. U sportskim minutama programa voditeljica Tia Keller, kroz kratke intervjue, predstavila je učenike naše škole koji su ostvarili zapažene rezultate na sportskim natjecanjima. Program je nastavljen izvedbom dramskog monologa iz popularnog romana „Čudo“ učenice Korine Ljubičić koja je ove godine ostvarila zavidan uspjeh i predstavila našu školu na Državnoj smotri Lidrano  u Vodicama. Naša učenica flautistica Lucija Prpić, koja je nedavno osvojila drugo mjesto na međunarodnom natjecanju puhača u Varaždinu, na priredbi se predstavila izvedbom „Ohridski biseri“ pod vodstvom mentorice Daliborke Krešić te korepetitorice Ines Miletić.  Voditeljica Lorena Dukić kroz intervjuu je predstavila svestranu učenicu Lanu Poturica (8.b) koja je sudjelovala na čak pet županijskih natjecanja (iz fizike, kemije, biologije, hrvatskoga jezika i tehničke kulture), a pozvana je i na državno natjecanje iz tehničke kulture. Lana nam je otkrila svoje buduće školske planove, a i doznali smo da se već godinama uspješno bavi karateom.
Na kraju priredbe ravnateljica se obratila prisutnima, zahvalila na suradnji i postignutim rezultatima te uručila priznanja i prigodne poklone učenicima, županijskim prvacima te sudionicima državnih natjecanja i njihovim mentorima. Tako su priznanja dobili: iz geografije Frano Lovrić, 6.d i mentorica Branka Vuković; iz povijesti Tena Valković, 7. a i mentor Josip Salopek; iz biologije Petar Stipančević, 7.b i mentorica Helena Barišić; iz matematike Nikola Lovrić, 7.d i mentorica Tanja Špehar; iz tehničke kulture (državno natjecanje) Petra Masnica, 5.a, Frano Lovrić, 6.d  i Lana Poturica, 8.b i mentorica Snježanu Odobašić; Atletičarke (državno natjecanje u Puli) Iva Mikić, 7.a, Sara Strinavić, 7.b, Franka Tutić Petrić, 7.c, Sara Vukić, 7.c, Ivona Tančak, 7.d, Andrea Lukač, 8.b, Lucija Samson, 8.c, Dora Katarina, 8.d, Ema Lasović, 8.d, Dalia Prstačić, 8.d i mentorica Aleksandra Pilipović; za sudjelovanje na Državnoj smotri Lidrano Korina Ljubičić  (izvedba monologa iz romana „Čudo“) i mentorica Andrijana Petrović; za natjecanje pod nazivom „Čitanjem do zvijezda“ koje potiče čitalačku, medijsku i informacijsku pismenost: Korina Ljubičić, Frano Lovrić, Ema Lasović i Dalia Prstačić te njihovi mentori Natalija Golovrški i Vedran Šperanda; za Međunarodno natjecanje puhača u Varaždinu (drugo mjesto) Lucija Prpić i mentorica Daliborka Krešić te korepetitorica Ines Miletić; za natjecanja izvan škole, članovi Hrvatske dječje karate i parakarate reprezentacije: Ivana Ivšić, 2. b, Roko Samac, 5.a, Frano Lovrić, 6.d i Mateo Sverić, 7.a, viceprvak Hrvatske u parakarateu u 2021. godini.; mentorica Štefica Bruvo.
Priredba je završila izvedbom učenika Petra Oreškovića koji nam je, u šaljivom tonu, predstavio nadolazeću vremensku prognozu, iskreno čestitao Dan škole i svima zaželio ugodne ljetne praznike!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotogalerija: Ivica Brlić, prof.