17. susret Dječjih foruma u Selcu
Autor: Verica Lukačević, Sanela Jurić, 23. 4. 2014.

Od 11. do 13. travnja , na 17. susretu Dječjih foruma Hrvatske , koji se održavao u Selcu, sudjelovalo je 50 sudionika-djece i voditelja iz 13 dječjih foruma s područja cijele Hrvatske. Dječji forum iz Nove Gradiške, koji djeluje pri OŠ“Mato Lovrak“, imao je čast i zadovoljstvo sudjelovati na ovom zanimljivom i edukativnom skupu. 17.susret Dječjih foruma dio je velikog projekta Saveza Društava Naša djeca, Ministarstva socijalne politike i mladih i Ministarstva znanosti,obrazovanja i športa.

U programu Susreta djeca su predstavila radionice na temu borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti, postavili su izložbu svojih radova te predstavili znamenitosti svojega kraja.

Naš DF i grad predstavljale su Iva Češić i Matea Mađar, učenice 4.c razreda OŠ“Mato Lovrak“ s učiteljicom Vericom Lukačević. Naziv njihove radionice bio je „Život bez predrasuda je cool“. Forumašice su bile vrlo uspješne u svom zadatku, kao i u postavljanju i tumačenju izložbe.

Osobito su bile zapažene i pohvaljene u predstavljanju našega, novogradiškoga kraja. Glazbenim i recitatorskim su nastupom izazvale brojne simpatije i veliki pljesak.

Na info- pultu ostali su forumaši mogli vidjeti kakve su frizure i odjeću nosili naši sugrađani nekada, kakve su igračke imali i kako su ih izrađivali. Bilo je tu licitarskih srca, magnetića, pletenih košarica te vrijedna „Venera sa Slavče“ . Kako bi ugođaj bio potpun, sudionici su mogli kušati ukusne kolače koje smo donijeli.

S pozitivnim dojmovima naše forumašice vratile su se kući ističući kako im ovakvi susreti (na kojima razmjenjuju znanja i iskustva s drugim forumašima) uvelike pomažu pri realizaciji i razradi planova i ideja koje namjeravaju u budućnosti aktivno provoditi.

Ovim putem zahvaljujemo roditeljima,direktorici Turističke zajednice našeg grada i gosp.Milanu Rosiću i Gradu Nova Gradiška koji su nam pomogli uspješno predstaviti svoj grad i zavičaj.

Tekst: Verica Lukačević, Sanela Jurić

Fotografije: Verica Lukačević, učiteljica