U OŠ „Mato Lovrak“ održana konferencija za medije
Autor: Natalija Golovrški, 13. 10. 2014.

U sklopu projekta „Sigurnost djece na internetu“ u petak je 10.listopada 2014.godine u prostoru škole održana konferencija za medije. Uz učenike i djelatnike škole konferenciji je prisustvovala i gđica Jelena Lovrek ispred Policije te gđa Vera Jurić ispred Grada Nova Gradiška, a pratili su je novinarka Višnja Ružojčić, iz dopisništva Hrvatske radio televizije, Sanja Bukvić, novinarka Radija Nove Gradiške, te Ivanka Herceg i Momir Divjak, novinari portala Ng buntovnici i web radija Unitas koji je izravno i prenosio cijelu konferenciju.

Na konferenciji su govorili predstavnici pedagoškog tima škole  u projektu Sigurnost djece na internetu: Vesna Lončar-Cindrić, ravnateljica Škole i koordinator u projektu, Verica Lukačević, Đurđa Trupinić, Vedran Šperanda i Natalija Golovrški.

Vesna Lončar-Cindrić novinarima je predstavila sam projekt i njegove aktivnosti i ciljeve i zahvalila bivšem ravnatelju Mirku Golovrškom na podršci koju je pružao projektu i timu u radu na projektnim zadatcima. Istaknula je značaj ovoga projekta za sve škole u Hrvatskoj i predstavila multimedijsku mobilnu učionicu s opremom od 24 tableta i interaktivnom pametnom pločom koju je škola participirala iz projekta.

Verica Lukačević okupljenima je predstavila portal  petzanet.HR  na kojem se nalaze i svi materijali koje su izradile škole partneri u projektu za sve razrede osnovne škole, a koji su namijenjeni učenicima, učiteljima i roditeljima. Posebno je predstavila priručnik za učitelje u modulu 2 (za 3.i 4. razred) na kojem su radili članovi školskog pedagoškog tima.

Đurđa Trupinić  predstavila je koncept udžbenika za učenike i prezentirala cijeli digitalni udžbenik. Govorila je i o fazi u kojoj se trenutno projekt nalazi (fazi pilotiranja materijala u 4. i 6. razredu).

Natalija Golovrški prezentirala je priručnik za roditelje koji je dio kompleta za svaki pojedini modul ( i svaku temu). Priručnik je zamišljen kao savjetnik roditeljima – potiče ih na razmišljanje, daje prijedloge i savjete.

Jelena Lovrek, predstavnica Policije, govorila je o projektu Red button i istoimenoj aplikaciji za online prijavu zlostavljanja na internetu.

Vedran Šperanda predstavio je multimedijske materijale koji su uz svaku temu nastali. Istaknuo je kako je u cijelom projektu nastalo gotovo 800 materijala, od čega 2/3 čine multimedijski materijali: prezentacije, kvizovi, igre, filmovi i video i audio materijali, online ankete i upitnici.

Članovi tima u sljedećem će razdoblju raditi na sređivanju materijala (nakon pilotiranja) i prezentaciji projekta i projektnih materijala na županijskim i državnim stručnim vijećima učitelja različitih struka.

Pedagoški tim u projektu Sigurnost djece na internetu