U školu s kravatom oko vrata! – uz Dan kravate
Autor: Irena Barić, Sanela Jurić, 20. 10. 2014.

Lovrakovci su odlučili započeti radni tjedan na poseban i svečan način te su, prihvativši izazov, već u ranim jutarnjim satima došli u školu  sa zavezanom  kravatom oko vrata. Na taj smo način obilježili Dan kravate koji se u Hrvatskoj i svijetu slavi 18. listopada.

Ovim činom željeli smo podsjetiti na vrijednosti koje ovaj hrvatskih izum simbolički predstavlja: ljudsko dostojanstvo, zrelost, slobodu i odgovornost, poslovnu uspješnost, ali i svečanost.

Dan kravate se počeo obilježavati 2008.godine odlukom Hrvatskog sabora. Obilježava se i u mnogim zemljama diljem svijeta. U našoj školi obilježava se zadnjih nekoliko godina , a oko vrata je stavljaju i učitelji i djeca jer kravata nas grli oko vrata poput dragog prijatelja. Dan kravate je i Dan zajedništva pa su Lovrakovci imali i zajedničku aktivnost. U holu škole nalazila se kravata koju je trebalo dizajnirati potpisima učenika naše škole. Zato je ta velika kravata postala naša „kravata s potpisom“.

Svatko od nas odabrao je po svom izboru odgovarajući ukras: kravatu, rubac ili šal i vezao na različite načine. Tako elegantno odjeveni, smijali smo se, družili i fotografirali jer smo jedni drugima izgledali neobično, ali i posebno.

Novinarska grupa, Sanela Jurić, prof.
Tekst i foto za njemačku smjenu: Mali novinari
Učiteljica: Irena Barić