« Ožujak 2024 »

Održan 1. sastanak Vijeća učenika

U četvrtak, 23.10. 2014. točno u podne započeo je sastanak Vijeća učenika. Na početku sjednice predstavnike učenika 1.-8.razreda srdačno je pozdravila ravnateljica škole Vesna Lončar-Cindrić. Sastanku su nazočile i pedagoginja Slavica Ordanić-Janošević; defektologinja Zdenka Španić-Kekez te učiteljica Verica Lukačević, voditeljica Dječjeg foruma.

Pedagoginja je učenike upoznala s pravima i obvezama Vijeća učenika. Napomenula je kako je zadatak članova predlagati mjere za poboljšanje uvjeta rada u školi, pomagati učenicima u izvršavanju školskih i izvanškolskih obveza, davati prijedloge tijelima škole o pitanjima važnim za učenike, njihov rad i uspjeh u školovanju, razvijati prijateljske odnose u školi,sudjelovati u radu tijela škole (Razredno vijeće, Učiteljsko vijeće) kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika bez prava odlučivanja.

Učenici su predložili više kandidata za predsjednika Vijeća koji su se potom predstavili ostalim učenicima. Najviše glasova za predsjednicu Vijeća dobila je Ana Vidoš, učenica 8.d razreda, a Leonarda Lukačević, učenica 8.b razreda  izabrana je za zamjenicu Vijeća učenika. Mali vijećnici srdačno su podržali novoizabrano rukovodstvo.

Pedagoginja je članove Vijeća upoznala s kalendarom rada škole, kulturnim aktivnostima te organizacijom izleta i školskih ekskurzija. Učenici su aktivno sudjelovali dajući svoje prijedloge za poboljšanje života i rada učenika u školi (npr. nabavka školskih ormarića, organizacija višednevnih ekskurzija te uvođenje više sportskih aktivnosti za učenike nižih razreda).

Na kraju je pedagoginja zahvalila  svim učenicima na aktivnome sudjelovanju. U radnoj, ali opuštenoj atmosferi školski vijećnici završili su sastanak odlučivši svoje prijedloge i pisanim putem uputiti stručnim tijelima Škole.

Tekst: Slavica Ordanić-Janošević, pedagoginja;  Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Ivana Šokić, učiteljica