Naši kemičari sudjelovali na predstavljanju časopisa „Nukleus“
Autor: Sanela Jurić, Sara STRAGA-ŠAŠIĆ, 31. 10. 2014.

U Mjesecu hrvatske knjige posvećenom ljubavi rado smo se odazvali još jednom susretu koji su 28. listopada organizirale Gradska knjižnica i Gimnazija Nova Gradiška. Povod je bio predstavljanje „Nukleusa“, eko-edukativnog časopisa novogradiške Gimnazije i pokusa pod nazivom "Dogodila se ljubav". Događaju su prisustvovali kemičari OŠ Ljudevita Gaja, skupina gimnazijalaca te naši učenici kemičari koji su s defektologinjom Zdenkom Španić Kekez posjetili Odjel za djecu Gradske knjižnice.

Poslije uvodnog kratkog izlaganja ravnateljice Gradske knjižnice, gđe Biljane Dakić i ravnateljice novogradiške Gimnazije, gđe Nade Peleh-Serenčeš, uslijedilo je predavanje Ilijane Ban, prof. kemije u Gimnaziji i odgovorne urednice časopisa „Nukleus“ koja je prisutnima objasnila razloge pokretanja  „Nukleusa“ te se osvrnula na dosadašnje rezultate rada na časopisu. S učenicima je potom nastavila razgovarati o nekim zanimljivostima vezanim uz kemiju.

Uslijedilo je  izvođenje pokusa „Dogodila se ljubav“.Gimnazijalci su izveli kratki igrokaz o ljubavnoj kemiji opisujući muškarca i ženu kao kemikalije potrebne za kemijsku reakciju zvanu ljubav.

Nakon uspješne i zanimljive izvedbe pokusa , ostalo je dovoljno vremena za  zajedničko fotografiranje.

Na završetku smo za svoje sudjelovanje  nagrađeni  2., 3., i 4. brojem časopisa „Nukleus“.

Osobno sam pročitala časopise i jako su mi se svidjeli.

Nadam se da će  naši prijatelji gimnazijalci biti velikodušni pa nam poslati i nekoliko slijedećih primjeraka svog zanimljivog časopisa!  Kao sadašnja uspješna kemičarka i učenica 7. razreda raduju me nove spoznaje u „Kemičarima“, ali i nastavak suradnje s nešto iskusnijim kemičarima novogradiške Gimnazije.

Tekst : Sara Straga –Šašić, 7.b
Za web uredila: Sanela Jurić, prof.
Foto: Momir Divjak