« Ožujak 2024 »

Obilježili Dan ljubaznosti
Autor: Irena Barić, Vedran Šperanda, 17. 11. 2014.

Na inicijativu Svjetskog pokreta ljubaznosti u Tokiju je 13.studenog 1998.godine održana konferencija o ljubaznost. Tada je donešena deklaracija o ljubaznosti koja govori o toleranciji i prihvaćanju različitosti. Diljem svijeta se od tada 13.studenog obilježava Svjetski dan ljubaznosti.

Obilježavanju Dana ljubaznosti priključili su se i učenici naše škole. 13.i 14.studenog imali su priliku biti ljubazni na drugačiji način. Na „ljubazni zid“ su mogli zapisati poruku nekome iz škole. Nadamo se da su  oni, koji nisu napisali poruku na „ljubazni“ zid, svejedno bili ljubazni i barem se nekome nasmiješili. Prema suvremenoj psihologiji, ljubaznost prema drugima povećava našu sreću. Svjetski dan ljubaznosti nam daje priliku da malo razmislimo o svojim postupcima prema drugima i uputimo lijepu riječ ili gestu onima prema kojima inače nismo ljubazni.

Na našem  „ljubaznom  zidu“ našlo se mnoštvo lijepih misli i poruka upućenim učiteljicama i učiteljima naše škole, a bilo je tu i pravih izjava ljubavi koje su napisali učenici jedni drugima.

Evo nekoliko:

Nemojte čekati da drugi budu ljubazni prema vama. Pokažite im kako se to radi. Leonarda Lukačević, 8.b

Drage učiteljice, Vi ste nas puno toga naučile i zato Vas volim i uzvraćam s riječi HVALA ! Tea Lagundžija, 3.c

U životu nisu bitni ljudi koji ti žele sreću. Bitni su oni koji te čine sretnima ! Bruno Masnica, 8.b

Molim te, molim te , reci mi  „volim te“. Kupi mi , molim te čokoladu „Volim te „ ! Marijana Banović, 6.b

Za web pripremili: Mali novinari
Učiteljica  Irena Barić i  knjižničar Vedran Šperanda