Naša učenica sudjelovala na Savjetovanju za koordinatore Akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“
Autor: Sanela Jurić, Ana VIDOŠ, 25. 11. 2014.

Dana 24. 11.2014. na ovogodišnjem Savjetovanju za koordinatore Akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“, održanom u Zagrebu, uz gradonačelnika  Željka Bigovića i zamjenicu gradonačelnika i predsjednicu Koordinacijskog odbora za provedbu Akcije Ljiljanu Lukačević, te voditeljicu DGV-a Zrinku Ferenčinu, bile su i učenice gradskih osnovnih škola, predstavnice Dječjeg gradskog vijeća, Leonora Barišić (8.r) iz OŠ „Ljudevit Gaj“ i Ana Vidoš (8.d) iz OŠ „Mato Lovrak“. Naša učenica Ana iznijela je svoje dojmove s tog važnog događaja.

U ponedjeljak, 24. studenoga  2014. zbio se važan događaj za naš grad. Uz čelne ljude Grada, moja prijateljica Leonora Barišić i ja, kao predstavnice Dječjeg gradskog vijeća, imale smo čast sudjelovati, u Starogradskoj vijećnici Skupštine Grada Zagreba, na  Savjetovanju za koordinatore Akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“.

Sadržaj Savjetovanja bio je posvećen Akciji „Gradovi i općine-prijatelji djece“ Na Savjetovanju je bilo mnogo mladih. Dodijeljene su povelje i pohvalnice gradovima i općinama prijateljima djece.

Na Savjetovanju su nam ukazali na važnost pomaganja djeci u svome gradu, na poboljšanje njihovih životnih uvjeta te se zahvalili svima što čine puno za dobrobit djece.

Na kraju sjednice komisija, koja je pratila regularnost Akcije, iznijela je pozitivno i opširno mišljenje. Ono nam je dalo još veći poticaj kako se i dalje trebamo boriti za veće mogućnosti i bolje životne uvjete djece u našem gradu.

Na kraju smo primili Povelju za Naj-akciju 2014. „Tjedan nenasilja“ te Priznanje i maketu „Grad Nova Gradiška – prijatelj djece“

S punim pravom, svi smo toga dana  bili sretni i ponosni!

Tekst: Ana Vidoš, 8.d

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.
Fotografija: www.radiong.hr