« Ožujak 2024 »

Božićni koncert Glazbenog odjela – vrijedan duhovni Božićni dar sugrađanima
Autor: Natalija Golovrški, 22. 12. 2014.

U večernjim je satima 19. prosinca 2014. kazališna dvorana Doma kulture odisala pravim predbožićnim ugođajem.

Učenici i nastavnici Glazbenog odjela priredili su još jednom svome gradu pravu glazbenu poslasticu – svečani Božićni koncert Bit Božića je ljubav. A tu su ljubav – prema glazbi, obitelji, prijateljima i sugrađanima - mogli osjetiti svi koji su bili dio ove glazbene večeri. I sami izvođači, ali i gledatelji koji su se pozivu na koncert odazvali u izuzetno velikom broju.

Kroz program nas je lijepim mislima o ljubavi i božićnim pričama vodila nastavnica Anamarija Oršulić, a nastupili su učenici različitih uzrasta glazbenih odjela gitare, glasovira, harmonike, flaute i trube: Karlo Bukvić, David Strmotić, Karla Ivanetić, Ines Lulić, Karlo, Lovro, Amalija i Helena Tkalčec, Borna Franić, Filip Petrović, Lara Dugojević, Luka Bilešić, Borna Klobučar, Helena Vuković, Gabrijela Mijatović, Matea Pauković, Ela Bulf, Lovro Matijašević, Filip Cindrić, Mihaela Lipovac, Karla Duvnjak, Matija i Anja Lasović, Sara Kordas, Luka Prpić i Elizabet Arić. Koncert je otvorio pjevački zbor Glazbenog odjela pod vodstvom nastavnice Helene Heller, a kraj svojim nastupima začinio  mješoviti orkestar pod dirigentskom palicom nastavnice Blanke Brlić.

Gromoglasan pljesak publike bio je samo mala zahvala  izvođačima na ovom velikom i vrijednom duhovnom Božićnom daru.

Božićni su koncert  pripremili nastavnici: Ana Turkalj, Blanka Brlić, Helena Heller, Silvija Muić Crljenković, Anamarija Oršulić, Marina Karešin, Boris Ružojčić  i Tomislav Ratković. Na pomoći u realizaciji koncerta Glazbeni odjel  zahvaljuje Turističkoj zajednici Nove Gradiške, Cvjećarnici Mimoza te Željku Ivaniševiću, Neni Vukeliću i Zdenku Pavloviću.

Natalija Golovrški

Fotografije: Antun Brađašević i Natalija Golovrški