Glazbeni događaj za učenike 2.razreda
Autor: Irena Barić, 24. 5. 2015.

Učenici i profesori Glazbenog odjela naše škole u četvrtak, 21.05. održali su koncert za učenike 2.razreda u holu škole. Bila je to prilika da se djeca upoznaju sa instrumentima koji se mogu naučiti svirati u glazbenoj školi, ali i motivacija za one koji žele doći na audiciju za upis u glazbenu školu.

Koncert je vodila prof.Ana Turkalj, a nastupili su učenici prof.Silvije Muić Crljenković, Borisa Ružojčića i Blanke Brlić.

Indijanski rondo izveli su Luka Prpić, truba i Helena Vuković, klavir. Anitrin ples izveli su Matija Pauković, flauta i Gabriela Mijatović, gitara. Bitku olovnih vojnika čuli smo u izvedbi Helene Vuković i Borne Klobučar na klaviru. Nastupio je i kvartet: Anja Lasović, klavir, Matija Lasović, gitara, Lana Petrić, flauta i prof Ružojčić, gitara. U zadnjoj točki koja se zvala Over the Rainbow nastupio je sekstet uz instrumente klavir i harmoniku; Helena Tkalčec, Amalija Tkalčec, Karlo Tkalčec i Lovro Tkalčec, te njihove učiteljice Silvija Muić Crljenković i Blanka Brlić.

Nadamo se da će mnoštvo učenika i dalje naći načina uživati u instrumentalnim izvedbama bilo slušanjem, bilo upisom u Glazbenu školu i izvođenjem.

Tekst: Mali novinari

Učiteljica: Irena Barić