Roditeljski sastanak za roditelje i radionice za buduće prvašiće
Autor: Irena Barić, 22. 6. 2015.

18.06. u 17.00 h održan je roditeljski sastanak za roditelje budućih prvašića. Pedagoginja Slavica Janošević Ordanić upoznala je roditelje s pokazateljima psihofizičke spremnosti djeteta za školu, s jednostavnim igrama riječi kao predradnjama za buduće početno čitanje, s načinima kojima se razvija samopouzdanje i samostalnost kod djece, te s organizacijom i ustrojstvom škole. Za to vrijeme s budućim prvašićima održane su 4 radionice u trajanju po 20 minuta. Svi prvašići su prošli sve četiri radionice.

Učiteljica Daniela Ivanović je igricom „Desno mjesto do mene je samo…“ uvježbavala odnose i orijentaciju u prostoru. Učiteljica Željka Zboril je u matematičkoj radionici uspoređivala predmete po veličini i brojnosti, te su skupovima pridruživali brojevne vrijednosti. U radionici koju je vodila logopedinja Zdenka Španić Kekez učenici su uvježbavali koncentraciju i motoriku metodom Brain Gym. U sportskoj dvorani u prometnoj radionici , koju je vodila učiteljica Đurđa Trupinić uz pomoć prometne skupine učenika predmetne nastave, na simuliranom raskrižju učenici su uvježbavali prelaženje pješačkim prijelazima sa semaforom.

Ovakav oblik organizacije roditeljskog sastanka ima višestruke učinke. Učenicima se ciljano na zanimljiv način povećava razina spremnosti za polazak u prvi razred, roditelji dobivaju informacije i upute kako svoju djecu što bolje pripremiti za školu, a učitelji dobivaju jasnu sliku sposobnosti, spremnosti i predznanja budućih učenika koje će im uvelike pomoći u planiranju i pripremanju nastavnog procesa i drugih oblika rada.

Tekst pripremili: Mali novinari

Učiteljica: Irena Barić