« Ožujak 2024 »

Koncert bivših učenika Glazbenog odjela
Autor: Ana Turkalj, 2. 5. 2016.

U organizaciji Glazbenog odjela naše škole u petak je 29. travnja 2016. održan već tradicionalni koncert bivših učenika. U velikoj dvorani Doma kulture nastupili su učenici i studenti koji su za svoj životni poziv odabrali glazbu. Na istoj su pozornici doživjeli i svoje prve nastupe kao učenici osnovne glazbene škole, a te su večeri svojim sugrađanima pokazali umijeće muziciranja do kojega su danas stigli.

Novogradiška je publika uživala u muziciranju na klaviru, gitari, flauti i trubi, ali i na najljepšem instrumentu - ljudskom glasu, točnije rečeno, koloraturnom sopranu. Nastupili su: Helena Tkalčec, Elizabet Arić,Terezija Galić, Erin Keleua, Kristijan Žakić, Gabriela Mijatović, Zvonimir Oršulić, Laura Bušić, Ida Ferković i Slavica Serenčeš.

U posljednjoj točki, koju je izveo trio flauta, nastupila je i Maja Mustapić, učenica Glazbene škole Požega.

Naši se bivši učenici vrlo rado vraćaju u svoj grad i svojim koncertima obogaćuju njegov kulturni život, iako dobro znaju da je najteže biti prorok u svome kraju. Mi,njihovi nastavnici, iznimno smo ponosni na njih i na sve njihove uspjehe. Voditeljica Glazbenog odjela zahvalila im je ružom, a publika ih je za ovaj glazbeni doživljaj i užitak nagradila velikim pljeskom.

Tekst: Ana Turkalj, voditeljica Glazbenog odjela