Ususret upisima u srednje škole za školsku godinu 2016./2017.
Autor: Natalija Golovrški, 29. 5. 2016.

U večernjim je satima 24. svibnja 2016. godine u holu škole  održan zajednički roditeljski sastanak za roditelje učenike 8. razreda. Cilj okupljanja roditelja bilo je predstavljanje programa srednjih škola s područja Nove Gradiške:  Elektrotehničke i ekonomske škole, Industrijsko-obrtničke škole i Gimnazije Nova Gradiška, a vezano uz upise u srednju školu za šk.godinu 2016./2017. godinu.

Pedagoginja Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška prof. Mira Linjaković predstavila je svoju školu iprograme u koje se učenici mogu upisati u sljedećoj školskoj godini. To su programi: elektrotehničar i tehničar za računalstvo te komercijalist. O programima i posebnostima smjerova elektrotehničar i tehničar za računalstvo govorio je i prof. Boris Grgić koji predaje neke od stručnih predmeta.Pedagoginja Linjaković govorila je i o opremljenosti škole – učionica i laboratorija, projektima koji se u školi provode, stručnim ekskurzijama, ali i izvannastavnim aktivnostima koje se u školi nude, a koje su vezane ili uz samu struku ili uz interese učenika (glazba, sport, rukotvorine,…)

Navela je i koji se predmeti boduju pri upisu u srednju školu, kao i za upis potrebne dokumente.

Programe Industrijsko-obrtničke škole (kuhar, konobar, prodavač, pomoćni kuhar, pomoćni bravar, pomoćni slastičar, CNC operater, obrađivač rezanjem i deformacijom, automehatroničar, instalater kućnih instalacija) predstavila je pedagoginja te škole prof. Mirela Brlić-Trnka. Roditelje je upoznala s dokumentima koji su za upis potrebni (zdravstvena uvjerenja, ugovori o naukovanju). Dragica Kekez, prof. stručnih predmeta , predstavila je zanimanje krojača u Industrijsko-obrtničkoj školi kako bi animirala roditelje i učenike za upis ovoga zanimanja.

Pedagoginja Gimnazije Nova Gradiška prof. Ljiljana Vidmar predstavila je školovanje u ovoj srednjoj školi. Izjavila je kako su učenici naše škole, osobito oni s vrlodobrim i odličnim uspjehom, izrazito spremni za nastavak školovanja u gimnazijskom programu te kasnije na fakultetima.Interesii potrebe učenika za prirodne i za društvene grupe predmeta u Gimnaziji Nova Gradiška upotpunjavaju se kroz dodatnu nastavu i izborne predmete.

U posljednjem je dijelu roditeljskog sastanka pedagoginja naše škole prof. Slavica Ordanić-Janošević roditelje upoznala s pojedinostima Pravilnika o upisu u srednju školu, načinima bodovanja i ostvarivanja dodatnih bodova. Roditeljima je predočila i nadnevke u kojima će se odvijati pojedini dijelovi upisnog postupka. Početak prijavau sustav u ljetnome roku je 2.lipnja 2016.godine, početak prijava obrazovnih programa je 27. lipnja, a upisi će biti završeni u razdoblju 11.-15. srpnja 2016. godine. Učenici će o svemu biti na vrijeme obaviješteni i vođeni od strane razrednika, a više će informacija razrednici imati nakon webinara za razrednike i pedagoge koji je zakazan za 30. svibnja 2016. godine u 12 sati.

Sve informacije o upisima roditelji mogu pronaći na intenetskoj stranici www.upisi.hr.

Tekst i fotografije: Natalija Golovrški, prof.