« Ožujak 2024 »

Terenska nastava učenika trećih razreda
Autor: Irena Barić, 30. 5. 2016.

U srijedu 25.svibnja učenici trećih razreda koji su pohađali dodatnu nastavu iz prirode i društva realizirali su terensku nastavu u Davoru.

Ove nastavne godine razrednice trećih razreda ponudile su učenicima dodatnu nastavu iz prirode i društva. Tema poučavanja je bila rijeka Sava. Učenici su se tako upoznali s biljnim i životinjskim svijetom u rijeci Savi i pokraj nje. Upoznali su veća naselja pokraj rijeke Save, te način na koji ljudi mogu iskorištavati rijeku. Naučili smo nešto o posavskom konju, posavskom psu vodiču, vodenicama uz rijeku, načinu gradnje kuća, posavskoj narodnoj nošnji, ….

Na kraju nastavne godine predvidjeli smo obilazak posavskog mjesta, te smo se odlučili za posjet Davoru. U Davoru smo saznali tko je bio Ivo Kerdić i  Matija Antun Relković, te zašto je u središtu mjesta veliko sidro. Posjetili smo Župnu crkvu i prošetali obalom Save. Tijekom šetnje određivali smo lijevu i desnu obalu rijeke, te vidjeli ušće rijeke Vrbas. Naučili smo da rijeke spajaju ljude , te smo nekom nepoznatom prijatelju poslali rijekom poruku u boci.

Zahvaljujemo Nogometnom klubu „Posavac“ Davor koji nam je ustupio sportske terene na kojima smo se odmorili i poigrali.

Učenike su vodile razrednice Irena Barić, Ivana Šokić i Romana Mazulović.

Tekst: Irena Barić

Foto: Ivana Šokić