« Ožujak 2024 »

21 nastavnik dobio status lidera u korištenju tehnologije
Autor: Vedran Šperanda, 8. 9. 2016.

Ove je godine u Hrvatskoj prepoznato gotovo duplo više inovativnih nastavnika nego lani. Microsoftov status lidera u korištenju tehnologije za unaprjeđenje obrazovanja dobio je 21 nastavnik.

Ove se godine značajno povećao broj nastavnika sa statusom lidera u korištenju tehnologije u nastavi. Naime, Microsoft svake godine bira inovativne nastavnike koji razmjenom ideja, novim pristupima i učenjem jedni od drugih, pomoću tehnologije unaprjeđuju obrazovni sustav i pozitivno utječu na rezultate učenika.

Ove je godine titula dodijeljena 21 nastavniku iz 13 hrvatskih škola, za razliku od prošle godine kada je u program bilo uključeno njih 12.

Hrvatski lideri u korištenju tehnologije u nastavi dolaze iz svih krajeva Hrvatske. Oni su: IZ OŠ POPOVAČA  ■  Manuela Kujundžić, Zvjezdana Martinec, Dunja Mijović, Maja Loina, Darko Rakić i Zvjezdana Žigolić-Južvak

IZ OŠ MATO LOVRAK IZ NOVE GRADIŠKE ■   Tihana Ribarić, Vedran Šperanda i Vesna Lončar-Cindrić
IZ OŠ MLADOST IZ OSIJEKA ■  Nikolina Mandić i Blanka Mihaljević
IZ OŠ GRIPE IZ SPLITA ■  Željan Kutleša
IZ OŠ TUŽNO ■  Gordana Sokol
IZ OŠ VELIKI BUKOVEC ■  Lidija Kralj
IZ OŠ DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI IZ KNINA ■  Danijel Forjan
IZ OŠ SMILJEVAC ■  Anja Matešić
IZ OŠ STRAHONINEC ■  Tea Horvatić
IZ IX. GIMNAZIJE ZAGREB ■  Sonja Lušić Radošević
IZ ŽELJEZNIČKE TEHNIČKE ŠKOLE MORAVICE ■  Danijel Vrbanc
IZ SREDNJE ŠKOLE ČAKOVEC ■  Miljenko Hajdarović te
IZ GIMNAZIJE A.G. MATOŠA IZ ĐAKOVA ■  Vesna Tomić

.......

Danijel Forjan, učitelj informatike u OŠ Domovinske zahvalnosti iz Knina, sretan je što se našao u krugu inovativnih nastavnika iz Hrvatske te ističe da tehnologija pomaže učenicima u lakšem usvajanju gradiva.

„Svakodnevno koristim tehnologiju u nastavi te smatram da učenike treba kontinuirano upoznavati s razvojem tehnologije i programskih rješenja što im uvelike može pomoći, kako u savladavanju nastavnog sadržaja, tako i u rješavanju svakodnevnih radnji. Učenici lakše usvajaju sadržaje pojedinih predmeta koristeći tehnologiju jer uče kroz igru rasterećeni suhoparnih sadržaja i informacija.“

Hrvatski su nastavnici ovim priznanjem postali dijelom zajednice od 4800 nastavnika širom svijeta koji svojim primjerom inspiriraju kolege i motiviraju učenike. Zahvaljujući njima, ovaj bi se trend u Hrvatskoj mogao nastaviti i idućih godina, a nadamo se da će ga pratiti i inovacije po pitanju informatike u samom obrazovnom sustavu. [ IZ DRUGIH MEDIJA | netokracija.com ]

Izvor: https://www.skolskiportal.hr/clanak/5335-21-nastavnik-dobio-status-lidera-u-koristenju-tehnologije/