Večer matematike u Područnom razrednom odjelu Ljupina
Autor: Irma Arbutina Đikić, 2. 12. 2016.

Prvi dan mjeseca prosinca i u Područnoj školi Ljupina protekao je u znaku Večeri matematike.  Sadašnji i bivši učenici, roditelji i učitelji ovog  područnog razrednog odjela prihvatili su, treću godinu zaredom, ovaj zanimljivi matematički znanstveni izazov u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva.

Početak rada na matematičkim centrima i sudjelovanje u radionicama nestrpljivo su iščekivali svi oni koji su se u večernjim satima okupili u prostorijama ljupinske škole. Pozitivan stav prema matematici, posebice onoj koja se poučava kroz igru, ove je godine pokazalo čak 63 sudionika.  Svijetom zabavne matematike,  noseći matematičke putovnice u rukama, uspješno je proputovalo čak 35 učenika prva tri razreda (od ukupno 40).  Pohvalan je i odaziv starijih učenika predmetne nastave (13) te jednog srednjoškolca  i predškolca , ali i roditelja (9) koji su marljivo asistirali na pojedinim radnim centrima. U realizaciji projekta vrlo uspješno je sudjelovala i učiteljica pripravnica Marija Bradašić, koja se u Područnoj školi Ljupina stručno osposobljava za rad bez zasnivanja radnog odnosa.

Zabave, dakle, nije nedostajalo!

Potvrda uspješnosti i ovogodišnje Večeri matematike je iznimno pozitivno ozračje koje se u večernjim satima moglo osjetiti u svakom kutku stare školske zgrade, ali i nebrojeno mnogo puta postavljeno pitanje: „Hoće li Večer matematike biti i iduće godine?“

Tekst: učiteljica Irma Arbutina Đikić

Fotografije: Silvio Mulac, 7.d