« Ožujak 2024 »

Sudjelovali smo na Županijskoj smotri LiDraNo 2017.
Autor: Ivana Franić Galik, 16. 2. 2017.

U srijedu, 15.2.2017.g. Osnovna škola „Antun Mihanović“, Slavonski Brod bila je domaćin Županijske smotre literarnog, dramsko – scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2017.g.

Ovogodišnja smotra bila je posvećena hrvatskom pjesniku, dječjem piscu i prevoditelju Grigoru Vitezu.  Učenici naše škole predstavili su se s dva pojedinačna nastupa, jednim skupnim dramsko – scenskim nastupom i literarnim radom. Igrokaz „Crvenkapica“ izveli su učenici trećeg razreda i polaznici  Dramske skupine: Magdalena Tworek, Lorna Degiacinto, Hrvoje Galetić, Dora Katarina, Ema Lasović, Andrea Lukač, Lana Poturica i Dalia Prstačić pod mentorstvom učiteljice Željke Trlin. Učenica 5.- og razreda Tea Lagundžija predstavila se recitacijom Zvonimira Goloba “Kako se piše pjesma o domovini“, a njezina mentorica je nastavnica hrvatskog jezika Natalija Golovrški. Monolog Jadranke Čunčić - Bandov „E, baš hoću“ kazivala je učenica 1.a razreda Korina Ljubičić. Njezina mentorica je učiteljica Ivana Franić Galik. Učenik 6. –og razreda Andrija Magić predstavio se literarnim radom „Prijatelj s neta ili onaj koji šeta“, a njegova mentorica je nastavnica hrvatskog jezika Irena Rakonić.
Predsjednik povjerenstva gospodin Mario Kovač, osim što je pohvalio učenike na odličnom nastupu, pohvalio je i našu školu u kojoj se njeguje ljepota pisane riječi, krasnoslova i dramsko – scenskog stvaralaštva.

Čestitamo našim učenicima na odličnom nastupu!

Literarni rad učenika Andrije Magića:

Prijatelj s neta ili onaj koji šeta?

Gdje sam upravo?

Što ću raditi?
Virtualni svijet
nije mi teško napustiti.
U još ljepši ću se uputiti!

Gdje sam upravo?
Trčim u potrazi za skloništem
bez Interneta -
školskim dvorištem.