« Ožujak 2024 »

Održane 2.Male vatrogasne igre
Autor: Irena Barić, 1. 6. 2017.

31.svibnja održana su međuškolska natjecanja učenika razredne nastave pod nazivom „2.Male vatrogasne igre“. Na taj način su učenici razredne nastave obje naše osnovne škole po drugi puta obilježili  Mjesec vatrogasaca.

Učenici su se natjecali u štafetnoj igri brzine nošenja boce vode. Sve odjele predstavljale su ekipe sastavljene od 10 učenika ( 5 djevojčica i 5 dječaka). Igre su održane u dvorištu DVD-a Nova Gradiška.

Ukupno je sudjelovalo 28 razrednih ekipa; 17 ekipa iz OŠ Mato Lovrak, među kojima su 3 ekipe PŠ Ljupina  i 11 ekipa iz OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška.

Sve ekipe natjecanje su realizirale u pravom natjecateljskom sportskom duhu , a rezultati po kategorijama su sljedeći:

1.razredi:1.mjesto : 1.c OŠ Ljudevita Gaja

2.mjesto: 1.a OŠ Ljudevita Gaja

3.mjesto: 1.b OŠ Ljudevita Gaja

2.razredi: 1.mjesto: 2.d OŠ Mato Lovrak

2.mjesto: 2.b OŠ Ljudevita Gaja

3.mjesto: 2.l OŠ Mato Lovrak

3.razredi:1.mjesto: 3.a OŠ Mato Lovrak

2.mjesto: 3.b OŠ Mato Lovrak

3.mjesto: 3.a OŠ Ljudevita Gaja

4.razredi:1.mjesto dijele 4.a i 4.c OŠ Mato Lovrak

3.mjesto: 4.b OŠ Ljudevita Gaja

Diplome najboljim ekipama uručio je Siniša Makovičić, Predsjednik DVD-a i Zapovjednik JVP Nova Gradiška.

Natjecanja su organizirali i proveli učitelji Franjo i Irena Barić, a svoj doprinos u realizaciji natjecanja dali su učitelji iz obje gradske škole: Aleksandra Pilipović, Marina Holenda, Saša Keser, Marko Ivanetić, Ana Šperanda, Vedran Šperanda, te djelatnik Gradskog ureda Marko Ćosić, kao i brojni članovi DVD-a Nova Gradiška.

Zahvaljujemo svim učiteljicama i učiteljima koji su pripremili razredne ekipe. Posebna pohvala malim natjecateljima koji su uložili veliki trud i jake emocije kako bi dostojno predstavili svoj razred i svoju školu, kao i njihovim navijačima koji mogu poslužiti kao uzor pravog sportskog navijanja.

Tekst: Irena Barić

Foto: Vedran Šperanda