Obilježili smo Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Ivana Franić Galik, 23. 10. 2017.

Povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našoj je školi, u petak, 20.10.2017.g. organizirana svečana školska priredba. Organizator priredbe je vjeroučiteljica Andrijana Petrović. Stol za blagovanje priredile su i ukrasile učiteljice 3.-ih razreda, a krušne proizvode ispekli su roditelji učenika 3.-ih razreda.

Svečanu priredbu su pripremili učitelji zajedno sa svojim učenicima.  Sve prisutne srdačno je pozdravila ravnateljica naše škole Vesna Lončar – Cindrić. Priredbu su pratili velečasni Branko Gelemanović , đakon Dejan Ilić te članovi „Cravat pukovnije“ iz Zagreba. Velečasni Branko je blagoslovio kruh, krušne proizvode, različite slastice koje su se našle na stolu te sve nas prisutne.  Svečani program vodili su učenici 6.razreda Karlo Tkalčec i Luka Žeruk.  Program je bio bogat različitim igrokazima, recitacijama, pjesmom i plesom. Pod vodstvom vjeroučiteljica Martine Videc  i Emanuele Ljubičić učenici su izveli recitale o kruhu, a školski zbor pod vodstvom nastavnika Glazbene kulture Dragana Starivlaha pjevao je pjesmu „Kruh“. Igrokaz „Košara s voćem“ izveli su učenici pod vodstvom vjeroučiteljice Emanuele Ljubičić, a igrokaze „Stablo ima srce“ i „Jabuka i crv“ izveli su učenici pod mentorstvom vjeroučiteljice Andrijane Petrović. Dramska skupina pod mentorstvom učiteljice Željke Trlin izvela je slavonski bećarac o kruhu i pecivu. Po prvi puta na proslavi Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje nastupili su i članovi KUD-a „Trenk“ čija je voditeljica Marija Tkalčec.

Hvala svima koji su sudjelovali i svoj doprinos dali u pripremi ovog programa!

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Ivana Franić Galik; Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva