Obilježili smo Dan škole
Autor: Ivana Franić Galik, 27. 3. 2018.

U petak, 23.3.2018.g. obilježili smo Dan škole nizom različitih sadržaja i aktivnosti. U prijepodnevnim satima održani su sportski susreti u kojima su sudjelovali učenici i nastavnici naše škole. U školskoj dvorani odigrane su 4 odbojkaške utakmice:

1. Učenice protiv učenika (ženska ekipa protiv muške ekipe)
  2. Nastavnici protiv žensko-muške ekipe
  3. Nastavnici protiv učenika (muška ekipa)
  4. Miješana ekipa nastavnika i učenika

Sportaši su se naigrali i zabavili, a brojnoj publici je, nadamo se, bilo zanimljivo gledati ih. Voditelji sportskih susreta su nastavnici tjelesne i zdravstvene kulture Aleksandra Pilipović i Saša Keser. Istovremeno, u holu škole bila je postavljena izložba likovnih i literarnih radova učenika naše škole koju je postavila učiteljica Irena Barić, a  posjetitelji su je mogli pogledati od 10:00h do 12:00h.

Središnji događaj obilježavanja Dana škole bio je kulturno – umjetnički program koji se održao u dvorani Doma kulture s početkom u 18:00h pred brojnim uzvanicima, roditeljima, učiteljima i učenicima. Organizator ovog kulturno – umjetničkog programa je profesorica hrvatskog jezika Irena Rakonić. Program je bio vrlo bogat i sadržajan. Nastavnica Irena Rakonić mentor je učenicima koji su glumili u igrokazu „O mamama i djeci“, igrokazu „Zaljubitis“ i „Tračanje“ te skeču „Reklama za smijeh“. Školski zbor pjevao je svima nam poznatu pjesmu „Kad se male ruke slože“ pod vodstvom nastavnika Dragana Starivlaha. Monolog „Đakinja prvakinja“ kazivala je učenica 2.a razreda Korina Ljubičić pod mentorstvom učiteljice Ivane Franić Galik. U igrokazu „Kako su slova krenula u osvajanje dječjih srca“ glumili učenici dramske skupine učiteljice Željke Trlin. Učenik 4.a razreda Hrvoje Galetić kazivao je monolog „Ja,ja,ja“ kojim se predstavio i na Državnoj smotri LiDraNo 2018.g. u Primoštenu. Njegova mentorica je učiteljica Željka Trlin. Pod vodstvom prof. Helene Heller glazbeni odjel izveo je pjesme Count on me i The best days of my life. Karate točku izveli su učenici polaznici Karate kluba Nova Gradiška pod vodstvom trenerice Štefice Bruvo. Plesnu točku Smooth Criminal otplesala su djeca plesne skupine pod vodstvom Nataše Ledić, a tamburaške skladbe izveli su tamburaši iz Ljupine pod vodstvom učitelja Ivice Đikića.

Tehničku podršku za vrijeme programa dao je mag. knjižničarstva Vedran Šperanda.

Zahtjevan rad i trud svih sudionika programa brojna publika nagradila je velikim pljeskom!

Nakon ovog programa upriličen je domjenak u holu škole za djelatnike škole, naše umirovljene članove kolektiva i ostale goste.
U fotogaleriji možete pogledati fotografije sa priredbe povodom Dana škole.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Ivana Šokić, učiteljica