« Ožujak 2024 »

Obilježili smo Dan škole
Autor: Ivana Franić Galik, 2. 4. 2019.

U petak, 29.3.2019.g. obilježili smo Dan škole nizom različitih sadržaja i aktivnosti. U prijepodnevnim satima održana su sportska natjecanja na školskom igralištu. Sportska natjecanja vodili su nastavnici tjelesne i zdravstvene kulture Aleksandra Pilipović i Saša Keser.

U isto vrijeme u holu naše škole bila je postavljena izložba likovnih i literarnih radova naših učenika koju su posjetitelji mogli pogledati u vremenu od 10:00h do 12:00h.

Istoga dana u 18:00h u Domu kulture održana je svečana priredba. Organizatorica ove priredbe je profesorica hrvatskog jezika Irena Rakonić. Vrlo bogat i sadržajan program pratili su brojni uzvanici, roditelji, učitelji i učenici. Na početku programa čula se uvodna pjesma „Jel me netko tražio?“ U kafiću “ Nad školom 39“ nastupili su učenici s različitim dramsko – scenskim, recitatorskim, plesnim i glazbenim točkama. Pod mentorstvom profesorice hrvatskog jezika Irene Rakonić glumili su učenici 7.-ih i 8.-ih razreda. Monolog Sanje Pilić „Hoću sladoled i gotovo“ kazivala je učenica 3.a razreda Korina Ljubičić, a njezina mentorica je učiteljica Ivana Franić Galik. Recitaciju Dragutina Tadijanovića „Djevojčica i ja“ recitirao je učenik 5.-og razreda Hrvoje Galetić, a njegova mentorica je profesorica hrvatskog jezika Natalija Golovrški. Hrvoje je ove godine s istom recitacijom nastupio na Županijskoj smotri LiDraNo u Slavonskom Brodu i na Državnoj smotri LiDraNo u Šibeniku. U igrokazu „Facebook i druge ovisnosti“ glumili su učenici dramske skupine pod mentorstvom učiteljice Željke Trlin. Nastupio je zbor Glazbenog odjela Osnovne škole Mato Lovrak pod vodstvom profesorice Helene Heller. Na klaviru je svirala profesorica Sivija Muić Crljenković. Plesnom točkom publiku su zabavile učenice Marija Masnica i Natali Šoch. Nastupila je i pjevačka skupina „Aurora“. Tamburaši iz Ljupine pod vodstvom učitelja Ivice Đikić pjevali su i svirali poznate tamburaške pjesme.

Tehničku podršku za vrijeme programa dao je mag. knjižničarstva Vedran Šperanda.

Zahtjevan rad i trud svih sudionika programa brojna publika nagradila je velikim pljeskom!

Nakon ovog programa upriličen je domjenak u holu škole za djelatnike škole, naše umirovljene članove kolektiva i ostale goste.
U fotogaleriji možete pogledati fotografije sa priredbe povodom Dana škole.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica
Fotgrafije: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva / Ivica Brlić, prof.