« Ožujak 2024 »

Državni smo prvaci iz vjeronauka!
Autor: Sanela Jurić, 9. 4. 2019.

U petak, 5. travnja završeno je državno natjecanje iz vjeronauka koje je održano u Osijeku i Đakovu od 3. do 5. travnja 2019. Sudjelovalo je 20 ekipa u kategoriji osnovnih škola i 18 ekipa u kategoriji srednjih škola. Tema ovogodišnje Vjeronaučne olimpijade bila je „Svjedoci Radosne vijesti u hrvatskom narodu“. Prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola osvojili su upravo naši učenici koji su predstavljali Požešku biskupiju i našu školu: Edi Conjar, Nastja Lovrić, Domagoj Ivanišević i Mihael Božić dok je prvo mjesto za srednjoškolce osvojila  vjeronaučna ekipa Gimnazije Velika Gorica iz Velike Gorice. Tim povodom naša zlatna četvorka u pratnji svoje mentorice, vjeroučiteljice Andrijane Petrović dana 8.4. bila je na prijemu u Biskupskom domu u Požegi kod biskupa A. Škvorčevića koji  im je zahvalio što su na najbolji način predstavili sebe, svoju školu, ali i Požešku biskupiju.

Biskup je pohvalio naše učenike za njihovo zalaganje na području vjeronauka i potaknuo ih da i u svakodnevnom životu, kao i na natjecanju, budu hrabri svjedoci Isusove Radosne vijesti. Za kraj susreta prigodno je  darovao  učenike i njihovu mentoricu medaljom svojeg biskupskog ređenja te vrijednom knjigom s pojedinačnom posvetom. Našim pobjednicima i njihovoj mentorici, vjeroučiteljici Petrović, od srca čestitamo i želimo im  sretan put (na nagradno putovanje) u Rim!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Andrijana Petrović, diplomirani kateheta