Tomislav Tančak, državni prvak u sportskom ribolovu!
Autor: Sanela Jurić, 14. 10. 2019.

Učenik 7. c razreda naše škole, nadareni je sportski ribolovac i kadet Športsko-ribolovne udruge „Mrena“ koji već godinama postiže iznimne  uspjehe na brojnim županijskim, ali  i državnim natjecanjima. Ove godine otišao je i korak dalje, što pokazuje kako se veliki trud i želja za uspjehom, ali i ljubav prema sportu uvijek nagrađuju pa je Tomislav, nakon zbrajanja svih kola  (ima ih 8) dana 28.9.2019.na natjecanju u Žabniku  (Sveti Martin na Muri) od ukupno 8 natjecatelja pojedinačno  u kategoriji od 10 do 14 godina osvojio titulu državnog prvaka u sportskom ribolovu! Kao najbolji u državi, plasirao  se tako na Svjetsko prvenstvo u sportskom ribolovu koje će se održati 2020. godine u Mađarskoj.  Možemo samo zaključiti kako je pred Tomislavom puno izazova, stoga mu želimo sigurnu ruku i još puno vrhunskih sportskih rezultata!

Kako nam sam kaže imao je samo 6 godina kada  se prvi put odvažio pecati. Ljubav prema ribolovu naslijedio je od oca (ujedno i Tomislavova  trenera) i djeda koji su također dugogogodišnji strastveni ribiči.

Tomislav nam je rekao kako pored državne lige peca i u županijskoj ligi.

Već je s osam godina  ostvario prvo mjesto pojedinačno u županijskoj ligi dok je 2016. godine pojedinačno drugi u županijskoj ligi i prvi na županijskom kupu. Godine 2017. Tomislav je sudjelovao i na Županijskom kadetskom kupu gdje je s ekipom izborio plasman za završnicu Kupa Hrvatske za kadete te je  ostvario odlično prvo mjesto pojedinačno u konkurenciji 58 natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Grad Nova Gradiška je, zahvaljujući Tomislavu i podršci kluba i Saveza sportova imao u 2017. godini prvaka Hrvatske u sportskom ribolovu! S obzirom na vrhunske rezultate 2018. godine osvojio je pravo nastupa u reprezentaciji Hrvatske na Svjetskom prvenstvu koje je održano u Italiji gdje je osvojio odlično 2. mjesto! Otkriva nam da se ljubav prema pecanju proširila i na ženski dio obitelji pa i njegova mlađa sestra Ivona također peca  i postiže uspješne rezultate.

Broj dobivenih medalja Tomislav više i ne broji, kaže da ih ima oko 50, uz to još i 18 pehara! Brojna natjecanja u ribolovu omogućila su mu i putovanja u razne zemlje pa je  do sada posjetio Španjolsku, Italiju, a  nagodinu planira otputovati u Mađarsku na Svjetsko prvenstvo u sportskom ribolovu. Bio je Tomislav, kako nam skromno priznaje,  i uspješan član Nogometnog kluba „Sloga“ Nova Gradiška pune tri godine, ali je ljubav prema ribolovu ipak prevagnula.

Želimo mu još puno uspješnih  sportskih rezultata!

Za web pripremili: Novinarska skupina
Voditeljica: Sanela Jurić, prof.
Fotografije: Mario Tančak  (obiteljski album)