Svečano obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Sanela Jurić, 30. 10. 2019.

U petak 25. listopada svečano smo, prigodnim programom i izložbom krušnih  proizvoda, kolača i plodova zemlje, obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našem holu škole. Tom prigodom ugostili smo župnike vlč. Branka Gelemanovića i vlč. Ivana Štivičića koji su blagoslovili krušne proizvode. Voditelji programa bili su učenici Luka Žeruk i Karlo Tkalčec, a konferansu je osmislila vjeroučiteljica Andrijana Petrović.

Nakon  kratkog uvodnog govora i pozdrava ravnateljice Vesne Lončar- Cindrić, uslijedio je red pjesme, recitacije i igrokaza kojima su učenici nižih i viših razreda željeli zahvaliti Bogu za sve plodove zemlje, a posebice  za kruh, plod zemlje i rada ruku čovječjih.  Nastupili su tako Pjevački zbor Škole na čelu s učiteljem Draganom Starivlahom, učenici nižih razreda s recitacijom „Plodovi jeseni“  (pod vodstvom vjeroučiteljice Emanuele Ljubičić), igrokazom "Ostvari svoj san" (pod vodstvom učiteljice Željke Trlin) te učenici viših razreda s  igrokazima „Suncokret“ (pod vodstvom vjeroučiteljice Andrijane Petrović), „Dani kruha“ (pod vodstvom vjeroučiteljice Martina Videc) i učenici viših razreda, polaznici dramsko-recitatorske skupine s igrokazom „Okrajak“ (pod vodstvom učiteljice Irene Rakonić). Na kraju sadržajno bogate priredbe,  župnik Branko Gelemanović posvetio je kruh i zajedno sa svima izmolio zahvalnu molitvu za plodove zemlje. Zahvaljujemo  svima koji su na bilo koji način sudjelovali u pripremi ovoga programa!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije:  Ivana Šokić, učiteljica