« Ožujak 2024 »

Dječji forum i Dječje gradsko vijeće održali svečanu sjednicu povodom Dana grada
Autor: Natalija Golovrški, 6. 12. 2019.

U velikoj Gradskoj vijećnici 5. 12. 2019. godine članovi Dječjeg foruma i Dječjeg gradskog vijeća upriličili su svečanu sjednicu povodom Dana grada. Sjednicu je vodila predsjednica Dječjeg gradskog vijeća Iva Češić, a nazočili su joj predsjednica Društva Naša djeca Verica Lukačević, zamjenici gradonačenika  Ivana Trupina i Borislav Vidošić te pročelnica odsjeka za društvene djelatnosti  Mihaela Đeraj, ravnateljice gradskih škola Vesna Lončar-Cindrić i Blagica Pečnjak te pedagoginje Slavica Ordanić-Janošević i Helena Kudra. Sjednicu su pratili novinari gradskih portala.

Kako je 2019. godina godina u kojoj slavimo 30 godina Konvencije o pravima djeteta, prvu smo točku dnevnog reda posvetili ovom, za svu djecu svijeta, važnom dokumentu. O Konvenciji su govorili forumaši Juraj i Fran. Članice Dječjeg foruma Nela i Bruna govorile su o dječjem pravu na igru čime su se predstavili na svečanoj proslavi 30. rođendana Konvencije koji je u studenome proslavljen u Hrvatskome saboru. Mali forumaši svoje su magnete s prikazom dječjih prava darovali odraslima. Vijećnici Dječjeg gradskog vijeća Ella, Tihana, Lea, Nela, Lana, Benjamin, Marko K., Ema P. Noah, Hana, Irina, Ivan, Petar, Jakov, Lovro, Dorian, Marko B., Paula i Nika  iznijeli su svoje osvrte na život u našem gradu i dali mnoštvo novih dobrih prijedloga. Prisutnima se obratila i dječja gradonačelnica Ema koja je u ime vijećnika zahvalila na svemu što odrasli u našem gradu čine za djecu. Čestitala je i Dan grada i novogodišnje i božićne blagdane. Zajedno smo odigrali i online kviz Upoznajmo svoj grad, nastao u sklopu istoimenoga projekta. Na kraju svečane sjednice djeci su se obratili i Verica Lukačević, predsjednica Dječjeg gradskog vijeća, Ivana Trupina i Borislav Vidošić, zamjenici gradonačelnika.  Zamjenici su zapisali sve dječje ideje i iskazali zadovoljstvo predloženim. Posebno  im se čine važne dječje želje koje se tiču sigurnosti najmlađih u prometu.  Predložili su jedan zajednički sastanak na kojem će se ideje razmotriti i napraviti plan zajedničkog ostvarivanja. Novoizabranoj gradonačelnici i zamjeniku poželjeli su puno uspjeha u radu.

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografije: Željka Zboril i Melani Posavčević