« Ožujak 2024 »

Čestitka gradu pogledom s bicikla
Autor: Irena Barić, 8. 12. 2019.

U subotu 7.12. učenici trećih razreda zajedno s razrednicama Irenom Barić, Ivanom Šokić i Romanom Mazulović sudjelovali su u posebnoj čestitki našem gradu za njegov dan.
U sklopu projekta „Volim Novu Gradišku“ organizirana je biciklijada učenika trećih razreda pod nazivom „ Bike pogled na naš grad, pa na čaj s vatrogascima“. Iako je bilo prohladno, u biciklijadi je sudjelovalo oko 30 učenika, a vozili su turu ; školsko dvorište, Trenkova, Zvonimirova, Svačićeva, Potočna, Gajeva,Korzo i Benkovićeva do dvorišta DVD-a Nova Gradiška.

Vožnja nas je sve dobro ugrijala , a na cilju nas je čekao topli čaj i slatkiši koji su za nas pripremili Dejan Lekić , djelatnik JVP-a Nova Gradiška i učitelji Iva Sertić Samac i Igor Samac.

Dio učenika grad je upoznao u pješačkoj turi do središta grada. Posjetili su adventsku „Čarobnu šumu“, te upoznali najstarije građevine u našem gradu i spomenike poznatim ljudima našeg kraja. Pješačku turu vodila je učiteljica Ivana Šokić.

Biciklijada je realizirana uz pomoć djelatnika MUP-a Nova Gradiška, te predstavnika BK „ Psunj“ Franje Barića i zahvaljujemo im na tome.

Tekst: Irena Barić, učiteljica

Foto; Ivana Šokić i Franjo Barić, učitelji