« Ožujak 2024 »

Projekcija filma „Jumanji: Iduća razina“ za učenike predmetne nastave
Autor: Sanela Jurić, 6. 2. 2020.

Učenici 5. - 8. razreda naše škole, u srijedu 5. veljače u pratnji nekolicine nastavnika, posjetili su POUMAR,  Nova Gradiška gdje su pogledali besplatnu projekciju igranog filma Jumanji: Iduća razina.  Riječ je o direktnom nastavku na Jumanji: Dobrodošli u džunglu iz 2017. godine u kojoj četvero tinejdžera otkriva staru, njima dotada, nepoznatu video igru zvanu Jumanji. Glavni junaci, četvero tinejdžera, ali i dva starca u ovoj se filmskoj avanturi opet vraćaju u Jumanji svijet kako bi spasili jednog svog prijatelja koji je završio u igri, no bivaju iznenađeni jer se igra promijenila - avatari su drugačiji, neki novi likovi su se ubacili, a igra nikad nije bila teža i opasnija. Ova filmska avantura prožeta humorom pružila je učenicima opuštanje i zabavu, ali ih i  podučila kako je u ekstremnim uvjetima i nepredvidivim situacijama važno očuvati razbor, ali i zajedništvo.

Ovu  besplatnu projekciju filma Pučko otvoreno učilište „Matija Antun Relković“ ponudilo je učenicima u sklopu projekta “Vatromet kulture” koji je ostvaren uz potporu Ministarstva kulture RH.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Foto: Sanela Jurić, prof.