Valentinovo u Područnoj školi Ljupina
Autor: Irma Arbutina Đikić, 16. 2. 2020.

U petak, 14. veljače 2020. godine tradicionalno je obilježeno  Valentinovo i u Područnoj školi Ljupina.
Za malene Ljupince Valentinovo nije samo dan zaljubljenih, već je i dan pažnje i ljubavi. Upravo iz toga razloga, ritual darivanja između tajnih prijatelja uveden je u ovu prigradsku školu u znak spomena na svetog Valentina. Još početkom tjedna učenici i učitelji izvukli su imena svojih tajnih prijatelja s kojima su na Valentinovo razmijenili simbolične darove kao znak pažnje, poštovanja i prijateljske ljubavi.

Sandučić valentinovske pošte i ove je godine bio ispunjen čestitkama, pisamcima i malenim ljubavnim porukama. Oni najhrabriji svoje su poruke i potpisali, a oni koji to nisu, sramežljivo su pratili reakcije nakon podjele pošte.
Najzanimljiviji dio proslave, koji učenici nestrpljivo očekuju i za koji se pripremaju kroz svladavanje plesnih struktura na nastavi tjelesne i zdravstvene kulture, svakako je Ples srca. Budući da su dječaci bili brojčano nadmoćniji, samo sedam sretnika pronašlo je svoju partnericu nakon izvlačenja parova.

Ples srca otvorio je prošlogodišnji pobjednik, tj. Valentin, koji je za ples zamolio djevojčicu po svom izboru. Naime, njegova Valentina trenutno je učenica 4. razreda!
I tako, uz zvuke prigodne glazbe različitih ritmova, par po par napuštao je plesni podij slučajnim odabirom (izvlačenjem). Najviše sreće imao je simpatični par Patak i patka čija je ceduljica s nazivom para ostala zadnja. Njih je pobjednicima Plesa srca imenovao prošlogodišnji Valentin koji ih je, potom, i okrunio kao ovogodišnjeg Valentina i Valentinu. Na samom kraju proslave, Valentin i Valentina otplesali su još jedan ples uz taktove svojevrsne himne valentinovske proslave PŠ Ljupina.

Na samom kraju valja napomenuti i to kako se na plesnom podiju posebno istaknuo par Mačak i mačka koji će biti nagrađeni simboličnim diplomama. Zahvaljujući njima, iduće Valentinovo bit će još zanimljivije, budući da će se nagrađivanje najboljeg plesnog para uvesti kao nova tradicija.

Tekst i fotografije: učiteljica Irma Arbutina Đikić