Svečanom priredbom obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Ivana Franić Galik, 25. 10. 2021.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine u mjesecu listopadu. Uz blagoslov, molitvu i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. U našoj školi, u petak, 22. listopada 2021.g. svečanom priredbom obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Na holu škole učenici 3.a i 3.b razreda i učiteljice Katarina Šen i Daniela Ivanović postavili su i uredili stolove ukusnim pekarskim proizvodima koje su ispekle vrijedne ruke mama i baka. Toga dana, fini miris kruha širio se školskim hodnicima.

Nakon uvodnih i pozdravnih riječi naše ravnateljice Vesne Lončar – Cindrić, započeo je svečani program. U programu su sudjelovali učenici razredne nastave (2.a,3.a,3.b i 4.b) pod vodstvom vjeroučiteljice Emanuele Ljubičić i učiteljice Željke Trlin te učenici predmetne nastave (6.c  i 6.d) pod vodstvom vjeroučiteljice Andrijane Petrović.  Radost i zahvalnost kroz pjesmu pokazali su učenici školskog zbora pod vodstvom nastavnika glazbene kulture Dragana Starivlaha.

Pecivo, kruh i ostale krušne proizvode blagoslovio je velečasni Mario Sanić.

Panoe na holu škole za ovu prigodu zajedno sa svojim učenicima uredile su vjeroučiteljica Andrijana Petrović i učiteljica Katarina Šen.

Tekst: Ivana Franić Galik, učiteljica

Foto: Katarina Šen, učiteljica, Emanuela Ljubičić, vjeroučiteljica i Ivana Franić Galik, učiteljica