Veliki uspjeh naše škole na Županijskoj smotri LiDraNo
Autor: Natalija Golovrški, 17. 3. 2022.

U utorak 15. ožujka 2022. u Osnovnoj školi „Antun Mihanović“ u Slavonskom Brodu održana je Županijska smotra LiDraNo. Naša je škola sudjelovala u dvjema kategorijama: dramsko-scenskom stvaralaštvu (pojedinačni nastupi) i literarnog stvaralaštva.

Stručno povjerenstvo za dramsko-scenski izričaj, predvođeno izbornikom  Mariom Kovačem, odabralo je najbolje i najoriginalnije pojedinačne scenske izvedbe. U kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva natjecale su se naše učenice Petra Žeruk iz 4. b razreda, pod vodstvom mentorice Željke Trlin i Korina Ljubičić iz 6. d razreda, pod vodstvom vjeroučiteljice Andrijane Petrović. Odličan uspjeh postigla je naša učenica Korina Ljubičić koja se kazivanjem monologa plasirala na državno natjecanje LiDraNo koje će se održati od 25. do 29. travnja.

U kategoriji literarnog stvaralaštva natjecala se učenica 3. razreda naše škole Sara Ruškan sa svojim radom „Rosa na žutom cvijetu“. Županijsko povjerenstvo Sarin je rad predložilo na susret na državnoj razini. Njezina je mentorica učiteljica Ivana Franić Galik.

Ponosni smo na sve nastupe naše škole na LiDraNu, a posebno na Korinin i Sarin uspjeh! Čestitamo učenicama i njihovim mentoricama.

Tekst: Andrijana Petrović i Natalija Golovrški

Foto: Andrijana Petrović i Natalija Golovrški