Videonajava lektire
Autor: Ivana MATOŠEVIĆ, 5. 4. 2022.

Učenici sedmih i osmih razreda njemačke smjene u mjesecu su ožujku čitali djela za cjelovito čitanje prema ustaljenom rasporedu. Ono što je ovo čitanje učinilo drugačijim je zadatak koji su učenici imali u vidu tijekom čitanja: izraditi videonajavu lektire. Cilj je ovoga zadatka bio omogućiti učenicima kreativno izražavanje i upotrebu digitalne tehnologije za sat hrvatskoga jezika, promicati čitanje lektirnih djela i omogućiti dobru zabavu u obrazovne svrhe. Učenik je u skupini nudio rješenja, koristio jezične vještine i temeljna znanja s ciljem oblikovanja uratka, koristio se digitalnim uređajem koji mu je dostupan, pronašao alate za uređivanje videa te se dobro zabavio.

Učenici su sami osmislili scenarij, mjesto i vrijeme snimanja te su u vlastitome angažmanu snimali i uređivali videa. Učenici su na satu lektire podijelili vlastita iskustva sa snimanja te su se dobro nasmijali gledajući uratke svojih prijatelja iz razreda. Učiteljica od srca zahvaljuje svim učenicima na trudu i radu!

Djela koja su učenici čitali: Čitaj, gospodine blavče (7. a), Divlji konj (7. b), Kod kuće je najgore (8. a), Mali princ (8. b). U nastavku pogledajte najuspješnije radove.

Videonajava lektire 7. a - Čitaj, gospodine balavče

Videonajava lektire 7. b - Divlji konj_1