« Ožujak 2024 »

Djelatnici MUP-a gosti u prvim razredima
Autor: Irena Barić, 20. 10. 2014.

Proteklog tjedna u prvim razredima na satovima razrednika gosti su bili djelatnici MUP-a : Dražen Vlaović i Tomislav Maraković. Dio je to MUP-ove akcije „Poštujte naše znakove“ koja se svake godine provodi s učenicima prvih razreda jer oni polaskom u prvi razred postaju samostalni sudionici u prometu. Obzirom da su najmlađi sudionici u prometu, oni su i najosjetljivija skupina.

Kako bi bili što sigurniji trebaju poštivati prometna pravila. U programu prirode i društva oni već uče gdje je najsigurnije prelaziti cestu, kako se kretati cestom ako nema staze za pješake, ali i uče značenje prometnih znakova. Policajci su tu da bi saznali što su djeca o tome naučila, ali i odgovorili na mnoštvo dječjih pitanja vezanih za sigurnost u prometu. Tako zajedno ponavljamo gradivo, ali i saznajemo da su prometni policajci također pomagači u prometu. Itekako je važan ovaj posjet jer ih policajci upozoravaju na opasnosti koje im prijete u prometu ako ne poštuju prometne znakove.

Dragi naši prvašići, primijenite u prometu ono što ste naučili kako bi bili što sigurniji !

A vi vozači, oprezno vozite !

Tekst i foto: Mali novinari
Učiteljica: Irena Barić